Президент України Віктор Янукович підписав урядовий Закон "Про регулювання містобудівної діяльності".

 

Президент України Віктор Янукович підписав урядовий Закон "Про регулювання містобудівної діяльності".

 

17 лютого 2011 р. Верховна Рада України ухвалила в цілому урядовий проект закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" з пропозиціями Президента України від 03.02.2011 р.  Відповідні зміни до законопроекту (№ 7418 від 02.12.2010 р.), ініційованого Кабінетом міністрів України, підтримали 269 народних депутатів.

Законом «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено конструктивно новий підхід до регуляторної політики в будівництві. Новий закон дає радикальне скорочення часу узгодження будівництва і кількості бюрократичних процедур, супутніх цьому процесу, сприятиме поліпшенню ситуації в будівельній галузі, особливо на місцевому рівні. Передбачається скорочення термінів оформлення дозволу на будівництво з 415 днів до 60 днів. Розширення кількості об'єктів, в яких проведення експертизи не обов'язкове, дасть значний поштовх розвитку будівництва.

Для практичної реалізації норм Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», центральні органи виконавчої влади мають розробити 2 проекти законів України: щодо персоніфікації відповідальності за негативні наслідки, спричинені допущеними порушеннями будівельних норм, стандартів і правил у процесі проектування, експертизи проектів та будівництва об'єктів містобудування (Мінрегіонбуд, ДАБІ); щодо скорочення до 60 днів строку відведення земельних ділянок для містобудівних потреб (Держкомзем).

Разом з тим, на виконання закону буде розроблено 19 постанов Кабінету Міністрів України, з яких 13 – розробляє Мінрегіонбуд. Відомство також готує 18 наказів Мінрегіонбуду та 5 ДБН (нових або внесення змін до існуючих).