Відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури інформує:

 

Відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури інформує:

 

Штрафи за правопорушення у сфері містобудування зростуть!

Уряд  схвалив  проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності».  

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України розробило законопроект на виконання Закону «Про регулювання містобудівної діяльності», який суттєво спрощує дозвільні процедури у будівництві.

Цим законопроектом передбачається збільшити розміри штрафних санкцій за правопорушення у сфері містобудування, диференціювати розміри штрафів залежно від категорії складності об’єктів, що будуються, а також – персональну відповідальність окремих виконавців за правопорушення у сфері містобудування.

«Спрощення дозвільних процедур у будівництві має відбуватися одночасно з посиленням контролю з боку держави за будівництвом та підвищенням відповідальності всіх учасників процесу. Розмір штрафу чи іншого покарання за порушення законодавства, будівельних норм, стандартів і правил повинні відповідати шкоді, яка нанесена чи може бути нанесена внаслідок такого порушення», - пояснив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово- комунального господарства України Віктор Тихонов.

Він зазначив, що існуючі сьогодні розміри штрафних санкцій є мінімальними, що, за словами урядовця, не лякають учасників будівельного процесу і вони дозволяють собі діяти поза межами правового поля. З прийняттям закону, учасники будівельного процесу стануть більш дисциплінованими.

              Тому відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури наполегливо рекомендує всім суб’єктам господарювання, які здійснюють будівельні роботи з недотриманням діючого  законодавства,  не випробовувати долю та не  наражатись на штрафні санкції інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю.