Відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації інформує: 16 квітня — День довкілля

 

 Відділ регіонального розвитку, містобудування та архітектури райдержадміністрації інформує:

1 6 квітня — День довкілля

Наступили теплі весняні дні, і тепер в місті, і в селі можна побачити людей з граблями і лопатами. Вони прибирають прилеглі до своїх будинків території, скопують грядки та городи, підрізають гілля, білять стовбури дерев. І свіжішає на очах земля, а якщо ще пройде дощик і вигляне сонечко — любо-мило на неї дивитися.
   З традиційним весняним прибиранням збігається День довкілля. Варто зазначити, що проведення Дня довкілля започатковане відпо­відним указом Президента України № 855/98 від 6 серпня 1998 року. В Україні щорік в третю суботу квітня святкують цей день. Втім, зазначимо, він має ширшу мету: не лише впорядкування територій і виса­дження дерев та кущів, а й пропаганду дбайливого ставлення до природи взагалі, її збереження й охорону як середовища нашого існування. Це дуже важливий момент, бо ще багато хто вважає турботу про довкілля справою другорядною. Це, мовляв, — не власне житло, яке кожен прагне затишно обладнати, а вселюдське. А якщо загальне, то нібито нічийне. Бери, скільки заманеться... Чи не тому так важко утвердитися переконанню, що природа — це наш спільний дім і дбати про нього треба не гірше, ніж про власне житло? Чи ж не з цієї причини так повільно пробуджується екологічна свідомість, і коли на шальку терезів лягають інтереси довкілля та сьогочасної вигоди, яка завтра може обернутися бідою, то нерідко переважає зиск? Отже, мало посадити деревце-друге — треба стати істинним природолюбом. Усі ми хочемо жити не лише у найзеленішій, але й у найчистішій країні, де будуть народжуватися здорові діти — наше майбутнє.

В Балтському районі відповідні заходи та забезпечення їх виконання в День довкілля визначені розпорядженням голови районної державної адміністрації від 10.03.2011 року №294/А-2011 «Про проведення щорічної акції «За чисте довкілля» та дня благоустрою територій населених пунктів району».

 У ці весіння дні основними ділянками природоохоронної роботи стануть площі, сквери, парки, меморіали... та інші місця загального користування.
Участь у
Дні довкілля може взяти кожен.

 Звертаємось до представників влади різних рівнів, полі­тичних сил, керівників організацій, установ, підприємств, бізнесових структур, учнівської молоді, всіх небайдужих громадян активно долучитися до природоохоронних заходів, сприяти їх проведенню. Нехай приймуться нові дерева, затріпотять листочками назустріч вітру і сонцю, хай з’являться нові кущі бузку і жасмину, хай серце сповниться глибоким переконанням того, що про довкілля слід дбати постійно, а не лише один день у квітні.

 

 

Начальник відділу регіонального

розвитку, містобудування та архітектури

райдержадміністрації                                                                            В.Б.Мельниченко