17.02.2017

ЗВІТ про виконання основних заходів з підготовки цивільного захисту Балтського району в 2016 році

Основні заходи та завдання з підготовки цивільного захисту Балтського району за 2016 рік виконано.

Підготовка керівного складу, фахівців формувань цивільного захисту та населення проводилась в ході навчань та тренувань на підприємствах відповідно до затвердженого плану-графіку.

Організовано та проведено спільні навчання МРС ГУ ДСНС України в Одеській області та відповідальних служб на потенційно небезпечних об’єктах в режимі підвищенної готовності.

Створено мобільну групу швидкого реагування, до складу якої включено сили та засоби Балтського МРС Головного управління ДСНС в Одеській області та служби відповідної взаємодії, від яких залежить життєзабезпечення району (служби водо-, газо-, електропостачання, охорони здоров’я та правоохоронці). Проведено перевірку оперативного реагування групи за відповідним сигналом.

         Проведено місячник цивільного захисту та "Дні ЦЗ"  у 27-и загально-освітніх школах, комунальному закладі "Балтське професійно-технічне аграрне училище" та вищому комунальному закладі "Балтське педагогічне училище" Одеської області.

         Тиждень безпеки дитини дошкільного віку проведено у 31 дошкільному навчальному закладі.

         Протягом 2016 року підтримувались в готовності існуючі системи зв’язку, централізованого оповіщення, щомісячно здійснювалась перевірка  готовності систем оповіщення з доведенням інформації про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій до населення.     

        Проведені спільні перевірки місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з наступних питань:

-         підготовка до безаварійного пропуску весняного льодоходу та повені;

-         стан готовності до протипожежного захисту лісів і сільгоспугідь у весняно-літній період;

-         готовність до прийому та зберігання зернових культур урожаю 2016 року;

     -   стан дотримання вимог законодавства з питань пожежної безпеки  

        сільськогосподарськими підприємствами та фермерськими господарствами   

         у місцях збирання, перероблення та зберігання врожаю, заготівлі кормів;

      - стан протипожежного захисту місць масового відпочинку та оздоровлення громадян;

      -    виконання завдань у складних умовах осінньо-зимового періоду

          Проведено 12 засідань комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації, на яких прийнято 31 рішення щодо забезпечення належної життєдіяльності жителів району.

Підтримувалась готовність аварійно-рятувальних та аварійно-відновних підрозділів до реагування на аварії і надзвичайні ситуації та ліквідації їх наслідків.

         Постійно уточнювались плани евакуації населення, яке проживає в районах можливого виникнення стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій. Уточнені маршрути руху в безпечні райони розміщення евакуйованого населення, місця розгортання евакуаційних органів, розподіл транспортного забезпечення. Проводились тренування евакуаційних органів щодо евакуації населення у разі виникнення надзвичайної ситуації у мирний час та в особливий період.

         У засобах масової інформації проводилась роз'яснювальна  робота щодо запобіганню травмуванню і загибелі людей, а також навчанню діям в умовах виникнення різних видів надзвичайних ситуацій. 

Протягом 2016 року розроблено та здійснено комплекс заходів протипожежного захисту лісів і сільгоспугідь, недопущення загибелі людей на водних об’єктах району.

         Проведено комплекс заходів щодо забезпечення безаварійної роботи систем життєзабезпечення населення та готовності до проведення відновлювальних робіт в умовах виникнення надзвичайних ситуацій техногенного походження.

          На дані цілі МРС ГУ ДСНС України в Одеській області в 2016 році виділено з резервного фонду 19,0 тис.грн. та з матеріального резерву відповідно 10,0 тис.грн.

         Розмір резервного фонду районного бюджету на 2017 рік складає 30,0 тис.грн., розмір матеріального резерву — 10 тис.грн.