Громадська рада: не тільки контролювати, а й співпрацювати

 

20 березня відбулося засідання громадської ради, де йшлося про активізацію співпраці громадської ради з органом виконавчої влади. Своїми думками з цього приводу поділився голова Балтської райдержадміністрації В.М.Бабанський.
- Я хотів би, щоб ми всі зрозуміли з повною відповідальністю бачення наших майбутніх стосунків. Одними з основних завдань громадської ради вважаю посилення контролю за діяльністю виконавчої влади та конструктивний діалог з нею. Це той шлях, який дозволить підняти авторитет влади, зробити її більш відкритою і, що дуже важливо, повернути довіру людей до неї, - сказав він.
Керівник району одним з ефективних перших кроків співпраці влади і громадськості назвав формування «Народного бюджету», коли, можливо, вперше чітко визначено кількість об’єктів, на які виділяються кошти з різних джерел: з державного, обласного, місцевих бюджетів  чи залучені позабюджетні. За словами В.М.Бабанського, сьогодні дуже важливою є підтримка громадськості в плані контролю за використанням цих коштів:
- Нам дуже потрібна ваша допомога, допомога людей, які б могли чітко розуміти, про що йдеться. Громадськість має не просто контролювати, а й брати участь у вирішенні питань, пов’язаних з «Народним бюджетом», адже це не просто гроші, це не просто об’єкти, це сьогодні – формування нових стосунків між владою і людьми.
Основною «тезою» стосунків влади і громадськості В.М.Бабанский назвав не тільки контроль над владою, а й солідарну відповідальність за вирішення проблемних питань територіальних громад:
- Я хотів би, щоб ви контролювали владу, але не шляхом критиканства, не шляхом - «чим гірше, тим краще» тощо, а враховуючи об’єктивні та суб’єктивні причини.
Говорячи про моменти, які заслуговують різкої критики влади, голова райдержадміністрації  запевнив, що саме завдяки співпраці з громадськістю вдасться підняти на абсолютно новий рівень питання, пов’язані з її діяльністю в районі. Він також відповів на запитання, які турбували членів громадської ради.
На засіданні також було заслухано інформацією про участь в обласному семінарі для голів громадських рад Одеської області, з якою виступив заступник голови громадської ради В.М.Захаров.
Пропозиції до плану роботи ради на поточний рік озвучив голова громадської ради В.Д.Бойченко, зокрема, про програму соціально-економічного та культурного розвитку району у розрізі реалізації «Народного бюджету», до формування якого була широко задіяна громадськість. На думку голови громадської ради, обговорення програми пройшло на високому рівні, люди відчули, що з їхньою думкою рахуються. За його пропозицією, слід  спільно з виконавчою владою, органами місцевого самоврядування активніше включатись в роботу щодо контролю за реалізацією затвердженого «Народного бюджету». Виступаючий також запропонував обговорити питання щодо використання об’єктів незавершеного будівництва (довгобудів) на території міста та району у рамках засідання «круглого столу» та інше.