РОЗБУДОВУЄМО ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО РАЗОМ.

 

РОЗБУДОВУЄМО ГРОМАДЯНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО РАЗОМ.

21 серпня 2013 року в блакитній залі Одеської обласної державної адміністрації відбулося чергове засідання ради голів громадських рад Одеської області за участю голови обласної державної адміністрації Е.Л.Матвійчука.
Від Балтщини в засіданні ради приймав участь Капкін В.А.- голова громадської ради інститутів громадянського суспільства при Балтській районній державній адміністрації
який надав інформацію про хід та зміст засідання громадської ради.
Вступним словом засідання відкрила Т.В.Афанасьєва - голова громадської при Одеській обласній державній адміністрації. Оголошений нею порядок денний засідання ради був тематично насиченим та змістовним.
Як завжди цікавим ,лаконічним та предметним був виступ голови обласної держадміністрації Е.Л.Матвійчука, який поінформував учасників засідання про стан реалізації в Одеській області соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича.
Серед пріоритетних завдань над якими запропоновано співпрацювати громадським радам та місцевим владам усіх рівнів це безперечно рівень життя, благополуччя та соціальний захист громадян. В цьому напрямку в області за останні роки зроблено чимало. Зробити належить ще дуже багато.
Але, вирішення найгостріших проблем кожної конкретної території без участі самих громад є неможливим, мало результативним.
Тому, об’єднання зусиль самих територіальних громад навколо вирішення місцевих проблем при активній, дієвій участі органів державної влади є запорукою успішного розвитку місцевих територій.
Е.Л.Матвійчук наголосив що сьогодні область, як і райони, міста відчувають гострі проблеми кадрового потенціалу. Йде пошук умілих організаторів, досвідчених, професійно підготовлених лідерів місцевих територій.
Без наявних лідерів-організаторів, без наявності у них сильних, згуртованих команд неможливо очікувати успіху.
Порівняльний аналіз реального стану на місцевих рівнях показує, що при наявності однакових проблем та труднощів, там де є лідер, де є міцна команда справи вирішуються позитивно. Але ще нажаль є території де справи вирішуються вкрай погано, території залишаються депресивними, проблемними.
По завершенню свого виступу Е.Л.Матвійчук надав відповіді та коментарі з окремих питань які хвилювали члені громадської ради.
Значний інтерес та зацікавленість у учасників засідання ради викликали короткі але змістовні тематичні повідомлення науковців.
„Про стан і перспективи розвитку громадянського суспільства в Одеській області” доповів директор регіонального філіалу Національного інституту стратегічних досліджень А.М.Филипенко.
За тематикою „Тернистий шлях до самоорганізації: труднощі долаємо разом” виступив директор Одеського суспільного інституту соціальних технологій А.С.Крупник.
Було запропоновано чимало практичних порад, пропозицій,рекомендацій.
В підсумковому виступі Афанасьєвої Т.В. - голови громадської ради при Одеській державній адміністрації було рекомендовано місцевим громадським радам передбачити в планах роботи в найближчий період наступних питань:

  • Здійсненням громадського контролю за наданням послуг з утримання будинків і споруд та при будинкових територій
  • Здійснення громадського контролю продовольчого ринку, харчової промисловості та якості сільгосппродукції.

На завершення розгляду питань порядку денного Афанасьєва Т.В. внесла пропозицію про підтримку ініціативи громадської ради Одеської області щодо оголошення 2015 року Роком громадянського суспільства в Україні.
З метою надання методичної допомоги в діяльності громадських рад головам місцевих громадських рад було передано низку інструктивних та аналітичних матеріалів, корисних посібників, інформаційних бюлетенів.