27.01.2016

ПРОТОКОЛ № 10 чергового засідання Громадської ради при Балтській районній державній адміністрації

ПРОТОКОЛ № 10

 

   чергового засідання Громадської ради

при Балтській районній державній адміністрації

 

 

  Місце проведення:                                                                                                        Дата проведення:

  зал засідань РДА                                                                                                         28  грудня 2015 року

 

 

 ПРИСУТНІ:   члени громадської ради – 18 чол.

   

 ГОЛОВУЮЧИЙ НА ЗАСІДАННІ:

  

 Голова Громадської ради:

 Сапожник Петро Віталійович 

 

 

 Секретар ради:

 Зубарєва Тетяна Олексіївна

       

 ЧЛЕНИ РАДИ:

 

Усатенко Василь Фомич – голова комітету з питань законності, правопорядку та соціально-економічного розвитку

Безсмертна Ольга Василівна – заступник голови комітету з гуманітарних питань та соціального захисту населення

Бойченко Валерій Дмитрович - голова організації Балтської районної організації ветеранів

Карпій Володимир Іванович - голова профспілки Балтської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу

Степчук Василь Юхимович – заступник голови ГР, координатор комітету з гуманітарних питань та соціального захисту населення,

Кубай Василь Григорович – член організації Релігійної громади  покрови Пресвятої Богородиці Української Православної Церкви Київського патріархату м.Балти Одеської обл..

Березовська Людмила Костянтинівна - голова профспілки Балтської районної організації профспілки працівників освіти і науки

Гозун Юрій Іванович – заступник голови комітету з економічних питань

Коцюруба Юрій Анатолійович - Голова первинної профспілкової організації                            КУ «Балтська ЦРЛ»

Калмацуй Дмитро Станіславович – член комітету з економічних питань

Полібза Галина Іванівна – член Громадської організації «Громадянський Форум Балтщини»

Вінярський Вадим Аронович – голова громади Товариства єврейської культури «Балтська єврейська община»

Чорній Степан Ярославович – перший заступник голови ГР,координатор комітету з економічних питань.

Ленц Надія Петрівна – голова Балтської  районної громадської організації  інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України»

Кузьома Оксана Григорівна - голова профспілки Балтської районної організації  профспілки працівників культури України в Одеській області

Кротік Ірина Іванівна – секретар голови комітету з економічних питань

 

 

 

 

ВІДСУТНІ:  

(завчасно повідомили про неможливість брати участь у зборах)

Валєвіч Ілля Леонідович - член Громадської  організації «Одеська обласна спілка ветеранів десантників»

Борисов Павло Григорович – заступник голови комітету з питань законності, правопорядку та соціально-економічного розвитку

Абрамова Наталія Іванівна  - голова комітету з економічних питань,

Красатюк Віктор Юрійович – член організації Громадської організації «Регіональна громадська організація сприяння розвитку суспільства «Громадська рада північного регіону»

Каліцький Вадим Валентинович – голова комітету з гуманітарних питань та соціального захисту населення,

 

 

ЗАПРОШЕНІ:

 

   Вітряний О.А. – голова Балтської РДА

   Желіховський В. А. – начальник відділу Балтської міської об’єднаної

   територіальної громади.   

    Чорний Р.Ф. - начальник  відділу комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації,  

    Райчук А.П. - головний спеціаліст відділу районної державної адміністрації,

    представники громадських організацій,що не входять до складу ГР в кількості 9 осіб,   

    представники місцевих ЗМІ в кількості 2 осіб.

 

 

                                                        ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

 1. 1.    Про особливості місцевого самоврядування у Балтському районі в умовах децентралізації та про забезпечення участі громадськості в процесах здійснення повноважень виконкомом Балтської міської об’єднаної територіальної громади 

(А саме: 

-            Про залучення громадськості до планування соціально-економічного розвитку міської об’єднаної територіальної громади та формування бюджету і контролю за його виконанням. 

-            Забезпечення прозорості і відкритості кадрових призначень та процедур обрання старост сіл. 

-            Наявність у міської влади орієнтовного плану консультацій з громадськістю на 2016 рік. 

-            Про доцільність створення Громадської ради при Балтській територіальній громади                       у відповідності постанови КМ України №996. 

-            Забезпечення відкритості і прозорості діяльності комісій з інвентаризації земельних і майнових ресурсів реформованих сільрад. 

-            Про особливості надання адміністративних послуг жителям міста та сіл об’єднаної громади) 

(Інформація голови Балтської міської об’єднаної територіальної громади   Мазура С.С.,                      та голови ГР при Балтській РДА  Сапожника П.В.)

 

 1. 2.        Про роботу Комітету ГР з питань законності і протидії корупції за ІІ півріччя 2015 року та  шляхи підвищення ефективності громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади та співпраці громадських організацій з місцевою владою та органами місцевого самоврядування   у  2016  році.

    (Інформація голови комітету ГР Усатенко В.Ф., члена  ГР  Кубая В.Г.)

 

 1. 3.        Про припинення повноважень членів ГР, обраних депутатами місцевих рад,  згідно постанови     КМ України №996 та постанови КМ №234 від 08.04.2015 року 

(Інформація Голови ГР при Балтській РДА – Сапожника П.В.)

 

 1. 4.        Про план роботи ГР при Балтській РДА на І квартал 2016 року і підготовку до звіту про діяльність ГР за 2015 рік

(Інформація Голови ГР при Балтській РДА – Сапожника П.В.)

 1. Різне

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слухали:

    

 З першого питання порядку денного :

 

      Про особливості місцевого самоврядування у Балтському районі в умовах децентралізації та про забезпечення участі громадськості в процесах здійснення повноважень виконкомом Балтської міської об’єднаної територіальної громади 

 

      Інформацію начальника відділу Балтської міської об’єднаної територіальної громади   Желіховського В.А.

  

Виступили:

   

    Сапожник П.В, Чорній С.Я, Усатенко В.Ф., Вітряний О.А, Степчук В.Ю, Безсмертна О.В, Бойченко В.Д. Чабанюк М.С., Попович М.В.

 

Вирішили:

 

 1. Інформацію начальника відділу Балтської міської об’єднаної територіальної громади   Желіховського В.А. прийняти до відома.

 

 1. Рекомендувати виконкому  міської об’єднаної територіальної громади (голова виконкому – Мазур С.С.) у своїй діяльності з вирішення питань місцевого значення забезпечувати врахування громадської думки, а саме:

 

2.1. Організовувати і проводити консультації з громадськістю з питань,  що стосуються економічного розвитку об’єднаної громади, захисту життєвих інтересів громадян           у формі публічного громадського обговорення, електронних консультацій з громадськістю та вивчення громадської думки.

2.2.Залучати громадськість до планування соціально-економічного розвитку міської об’єднаної територіальної громади, формування бюджету та контролю за його виконанням і використанням бюджетних коштів на державні закупівлі.

2.3. Забезпечувати прозорість і відкритість кадрових призначень у структурі керівних органів об’єднаної громади, в тому числі процедур обрання старост сіл.

2.4. забезпечити публічність діяльності комісій з інвентаризації земельних і майнових ресурсів реформованих сільрад, передачі власності бюджетних організацій

 

 1. Доручити президії ГР при Балтській РДА (Голова ГР - Сапожник П.В.) надати допомогу виконкому міської об’єднаної територіальної громади у проведенні установчих зборів за участю громадських об’єднань, релігійних, благодійних організацій, профспілок, організацій роботодавців, органів самоорганізації населення, недержавних засобів масової інформації, інших непідприємницьких товариств та установ, легалізованих відповідно до законодавства (далі – інститути громадянського суспільства – ІГС) для утворення Громадської ради при виконкомі Балтської об’єднаної територіальної громади, керуючись Порядком і Типовим положенням затвердженим постановою КМ України від 3 листопада 2010 року №996 (зі змінами)
 2. Просити голову міської об’єднаної територіальної громади Мазура С.С. взяти під особистий контроль забезпечення участі громадськості міської об’єднаної територіальної громади у формуванні та реалізації державної політики на місцевому рівні.

 

 Голосували:

     «За» -  18 чол

    «Проти» - 0 чол

   «Урималося» - 0 чол

  

З другого питання порядку денного:

     

    Про роботу Комітету ГР з питань законності і протидії корупції за ІІ півріччя 2015 року та  шляхи підвищення ефективності громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади та співпраці громадських організацій з місцевою владою та органами місцевого самоврядування   у  2016  році.

 

 

Слухали:

    Голову комітету ГР Усатенко В.Ф., члена  ГР  Кубая В.Г. (текст інформації додається)

 

Виступили:  Степчук В.Ю, Хомяк А.І., Чабанюк М.С. Березовська Л.К., Вітряний О.А. 

 

Вирішили:

 

 1. Інформацію голови Комітету ГР Усатенко В.Ф. та члена ГР  Кубая В.Г. про роботу комітету ГР з питань законності та протидії корупції за ІІ півріччя 2015 року взяти до відома.
 2. Звернути увагу комітету ГР з питань законності на необхідність посилення у 2016 році громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади у питаннях протидії корупції. Прои цьому керуватися Положенням про громадський контроль затверджений ГР 2.06.2015 року Протокол №3. Планувати та практикувати такі форми Громадського контролю як:  громадська антикорупційна експертиза проектів актів органів влади, спрямованих на запобігання  та протидію корупції; участь представників Громадської ради  у роботі комісій, робочих груп та інших колегіальних органів, створюваних з питань, що складають предмет громадського контролю.
 3. Звернути увагу голови Балтської РДА Вітряного О.А. на необхідність відпрацювання механізму контролю з боку районних служб за наданням бюджетних компенсацій перевізникам і використання ними бюджетних коштів за перевезення пасажирів пільгових категорій, а також невиконання закону Про металобрухт та приховування податків.
 4. Комітету з гуманітарних питань та соціального захисту населення -  Каліцький В.В. та комітету з питань законності -  Усатенко  В.Ф. підготувати питання для розгляду ГР           у лютому на черговому засіданні ГР питання про забезпечення прозорості надання бюджетних компенсацій перевізникам і використані ними бюджетних коштів за перевезення пільгових категорій пасажирів.
 5. Доручити секретарю ГР звернутися до начальника райвідділу Національної поліції Тютюненко СГ.. з нагадуванням про відсутність відповіді на письмове звернення ГР          в тому числі  передані заступником голови ГР -  Степчуком В.Ю. на засіданні Громадської ради 4 листопада 2015 року.

 

 

Голосували:

 

    «За» - одноголосно

     

 З третього  питання порядку денного 

 

    Про припинення повноважень членів ГР, обраних депутатами місцевих рад,  згідно постанови КМ України №996 та постанови КМ №234 від 08.04.2015 року

 

 

 Слухали: 

 

 Інформація Голови ГР при Балтській РДА – Сапожника П.В.

 

Виступили: Безсмертна О.В., Степчук В.Ю.

 

Вирішили:

 

 1. У відповідності з п. 6 Типового положення про Громадську раду затвердженого у редакції постанови КМ України №234 від 08.04.2015 року припинити повноваження членів ГР, які на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року обрані депутатами місцевих рад, а саме: Безсмертної О.В, Красатюка В.Ю., Степчука В.Ю. Висловити їм вдячність за сумлінне виконання ними громадських обов’язків та вручити пам’ятні відзнаки.

 

Голосували:

 

«За» -  одноголосно

 

З четвертого  питання порядку денного:

       Про план роботи ГР при Балтській РДА на І квартал 2016 року і підготовку до звіту про діяльність ГР за 2015 рік

 

Слухали:

     Інформація Голови ГР при Балтській РДА – Сапожника П.В. 

Виступили: Чорній С.Я., Березовська Л.К.

Вирішили:

 

1.  Провести чергове засідання з порядкком денним:

 

1.1.  Звіт про роботу  Громадської ради за період з 5 березня по 31 грудня 2015 року.

(Інформація голови ГР – Сапожника П.В. та голів профільних комітетів ГР)

1.2.  Про забезпечення прозорості надання бюджетних компенсацій перевізникам і використані ними бюджетних коштів за перевезення пільгових категорій пасажирів.

(Інформація начальника  відділу економіки – Пухальського Е.Б. та голови комітету з питань  законності та правопорядку – Усатенко В.Ф., Голови комітету з питань соціального захисту населення -  Каліцького В.В.)

1.3.  Інформація про хід усунення порушень  у фінансової діяльності відділу освіти за наслідками перевірки цієї діяльності  фінансовою інспекцією.

(Інформація голови тендерного комітету Дробенко В.М., бувшого начальника відділу освіти - Ласкурунської О.В.)

1.4.   Про орієнтовний план роботи Громадської ради на 2016 рік

(Інформація секретаря ГР – Зубарєвої Т.О.)

 

 1. Головам профільних комітетів Громадської ради Усатенко В.Ф, Абрамовій Н.І, Каліцькому В.В. підготувати короткий звіт про роботу комітетів у 2015 році, та надати звіт секретаріату ГР у письмовому вигляді до 30 січня 2016 року.

 

 1.  Головам профільних комітетів для формування орієнтовного плану роботи Громадської ради на 2016 рік подати пропозиції щодо включення питань від комітетів для розгляду на загальних зборах і засіданнях президії Громадської ради.

 

Голосували:

«За» -  одноголосно

 

Голова Громадської ради:______________________ /П.В. Сапожник/

 

                            Секретар: _____________________ / Т.О. Зубарєва/