23.05.2017

Протокол №1

ПРОТОКОЛ № 1

засідання Громадської ради при Балтській РДА

 

 

 

Дата і час проведення                                                                          Місце проведення:

16.05.2017  р  о 8.00 год                                                                                                      Зал засідань профспілок АПК


Форма проведення:

круглий стіл

 

 ПРИСУТНІ:   члени громадської ради – 9 осіб

 

Головуючий на зборах:

     Савельєв Олег Єфремович -  голова Громадської ради при Балтській РДА

 

Секретар:

 Зубарєва Тетяна Олексіївна – секретар Громадської ради при Балтській РДА

 

УЧАСНИКИ НАРАДИ:

ЗА УЧАСТЮ:

Р.В. Кацмази –  голови Балтської РДА

Е.С.Рабіновича – першого заступника Балтського міського голови

Л.А. Усатенко – керуюча справами Балтської районної ради 

В.Д.Бойченко  - голова ГО «Балтська районна організація ветеранів»

О.В. Мельник - голова ГО  «Балтська міська організація ветеранів»

 

ЗАПРОШЕНІ:

    О.М. Бурлака – головний лікар ЦРЛ 

    С.І. Чорний – начальник управління охорони здоров'я Балтської міської ради

    Н.І. Шевчук  -  заступник начальника ПФ України в Балтському районі 

    Т.В. Подбельська – начальник управління соціального захисту населення РДА

 

Присутні на засіданні:

  1. Карпій Володимир Іванович – заступник голови ГР, голова профспілки Балтської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу
  2. Кубай Василь Григорович - член організації Релігійної громади  покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви Православної Церкви м.Балти Одеської обл.
  3. Кузьома Оксана Григорівна - голова профспілки Балтської районної організації  профспілки працівників культури України в Одеській області
  4. Полібза Галина Іванівна – член громадської організації клубу голубників, любителів декоративних, екзотичних та домашніх птахів «Балта»
  5. Попович Микола Васильович – член громадської організації «Антикорупційна рада Балтського району Одеської області
  6. Савельєв Олег Єфремович -  заступник голови Балтської районної організації ветеранів
  7. Сидоренко Ігор Миколайович – голова Балтської громадської організації спілки ветеранів, інвалідів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Одеської області.

Відсутні з поважних причин

  1.     Вінярський Вадим Аронович - голова Релігійної громади «Іудейська релігійна громада м.Балти»
  2.     Балинський Сергій Іванович – Громадська організація «Балтське районне об’єднання асоціації фермерів та приватних землевласників України

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ:

 1. Про затвердження організаційної структури ГР та розгляд організаційно-правових документів, які визначають процедурні питання діяльності ГР, а саме: Регламенту ГР  при Балтській РДА, Положення про ГР, Положення про здійснення громадського контролю Громадською радою,  плану роботи ГР на 2017 рік

   (Інформація Голови ГР – Савельєва О.Є. та секретаря ГР Зубарєвої Т.О.)

 2.  Про спільні дії місцевої влади і громадськості щодо покращення якості та доступності надання медичних послуг населенню  міста і сіл району, та поліпшення  фармацевтичного обслуговування населення за пільговими цінами.    

(Виконавець - виконком міської ради)

 3.  Про заборону зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в 2017 році.

  (Інформація заступника Голови ГР при Балтській РДА – Карпія В.І.)


    СЛУХАЛИ:

   По першому питанню:

 Савельєва О.Є. Про затвердження організаційної структури Громадської ради при Балтській районній державній адміністрації.

      Савельєва О.Є. З метою оновлення формату та якості роботи ГР необхідно затвердити структуру ГР при Балтській райдержадміністрації .

      Голова ГР та Секретар ознайомили членів громадської ради з проектами  Регламенту  ГР при Балтській РДА та Положенням про здійснення громадського контролю Громадською радою та Планом роботи ГР. Ці організаційно-правові документи, які визначають  процедурні питання діяльності ГР були розглянуті на  засіданні. Всі пропозиції  і зауваження  членів ГР будуть враховані.

 

    Виступили: Березовська Л.К., Сидоренко І.М., Кубай В.Г, Кузьома О Г.

 

 Пропоную: Затвердити таку структуру Громадської ради при Балтській РДА:

      ПРЕЗИДІЯ (Голова ГР, Заступник голови ради, Секретар ради) та члени Громадської ради,    

      Затвердити організаційно-правові документи, які визначають процедурні питання діяльності ГР, а саме: Регламенту ГР  при Балтській РДА, Положення про ГР, Положення про здійснення громадського контролю Громадською радою,  плану роботи ГР на 2017 рік з врахуванням доповнень і пропозицій.

 

  Голосували:

«За» -  9 чол

«Проти» -  0 чол

«Утрималося» - 0 чол

      Ухвалили: затвердити запропоновану організаційну структуру Громадської ради при Балтській районній державній адміністрації.

    Затвердити організаційно-правові документи, які визначають процедурні питання діяльності ГР, а саме: Регламенту ГР  при Балтській РДА, Положення про ГР, Положення про здійснення громадського контролю Громадською радою,  плану роботи ГР на 2017 рік з врахуванням доповнень і пропозицій.

 

СЛУХАЛИ:

По другому питанню. Про спільні дії місцевої влади і громадськості щодо покращення якості та доступності надання медичних послуг населенню  міста і сіл району, та поліпшення  фармацевтичного обслуговування населення за пільговими цінами.            

          Чорний С.І.: Балтська центральна районна лікарня Одеської області проводить масштабні роботи по облаштуванню консультативно-діагностичного центру. Балтська ЦРЛ претендує стати центром госпітального округу, який буде обслуговувати жителів Балтського, Кодимського та Савранського районів. В даний час йде процес розмежування первинної ланки від вторинного. У поліклініці залишається сімейна медицина, а в ЦРЛ буде консультативно-діагностичний центр з вузькопрофільними спеціалістами. Його облаштування проводиться за кошти об'єднаної громади.

Лікарня зараз працює в напрямку розвитку бізнес-партнерства. Є домовленість з приватною клінікою про встановлення в нашій лікарні сучасного діагностичного медичного обладнання: комп'ютерного томографа, гастроскопичного обладнання. Є договір з  керівництвом Савранью району на компенсацію витрат на лікування хворих. Хірургічне та пологове відділення Балтської ЦРЛ вже обслуговують всіх жителів Савранського району, які звертаються до них за допомогою.

        Бурлака О. М. : наголосив про невизначеність медичного обслуговування, недостатність фінансування, тому це є причиною передачі приміщення районної стоматполіклініки в розпорядження приватних підприємців.

      

       Рабінович Е. С.:  ремонт доріг залишатиметься пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку громади. Обговорення цього питання вже відбулося, як на обласному, так і державному рівнях. В цьому році маємо виконати ремонтні роботи зруйнованих доріг у бік Кодими.

У бік Подільська такі роботи ще не плануються.  

      

      Р.В. Кацмаза: питання про долю будівництва сонячних електростанцій в районі у стадії вирішення так,  як помінялися інвестори

 

    Н.І. Шевчук  -  заступник начальника ПФ Украини в Балтському районі відповіла на запитання присутніх про зміни в пенсійному фонді.

 

    Т.В. Підбільська – Кабінет Міністрів ухвалив рішення про монетизацію зекономленої суми субсидії на оплату газу та електроенергії, яка торкнеться мільйонів українських сімей. Відповідне рішення ухвалив уряд на засіданні в середу, 26 квітня. Ідеться про внесення змін до порядку призначення субсидій, основним з яких є монетизація залишків субсидій.

 

      Виступили: ветерани та мешканці міста

 

  Голосували:

«За» -  9 чол

«Проти» -  0 чол

«Утрималося» - 0 чол

 

     Ухвалили: Інформацію взяти до відома. Звернутися до керівників нашої громади з проханням дослухатися до думки громадськості зберегти будівлю, яка розташована по вул.Ломоносова, як установу державної стоматологічної поліклініки із збереженням робочих місць.  Оскільки різниця ціноутворення державної стоматологічної поліклініки та приватної, б’є по кишені громадян нашого міста та району особливо пенсіонерів. Яких 10.5 тис і 4 інтернати на території району

 

СЛУХАЛИ:

По третьому питанню: Про заборону зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення в 2017 році.

   Карпія В.І.: Мораторій на землі сільськогосподарського призначення існує вже більше          16 років. На даний час більша частина суспільства проти його скасування. 17 лютого група народних депутатів України зареєструвала в Конституційному суді подання про відміну мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення. Через шість місяців суд може відмінити мораторій і запустити ринок землі.

За 16 років дії мораторію земельне питання стало одним із головних політичних лозунгів.

В Земельному Кодексі прийнятому в 2001 році парламентом мова не йшла про відміну мораторію, навпаки Закон запропонував продовжити його дію. Балтська районна профспілкова організація працівників агропромислового комплексу України вивчила думку первинних профспілкових організацій і власників земельних паїв і на президіумі райкому було прийнято рішення про заборону зняття мораторію в 2017 році, оскільки землю скуплять у селян за безцінок. Інвестор забере за копійки, за даром у обездолених людей - середня вартість оренди землі сільськогосподарського призначення в Україні в 2015 році була більше ніж  в 10 разів нижче справедливої вартості. На сьогодні вартість оренди одного гектара землі в Болгарії - $-279. Іще дорожче земля в Західній Європі. В Данії -$ -700 , Нідерландах - $-600-650. Іноземці скупляють землю і будуть використовувати її неефективно. На землі будуть господарювати не українці. Якщо введуть ринок земель, прийде не інвестор, а грабіжник з великої дороги.

 

  Ухвалили:

     Інформацію взяти до відома підтримати Балтську районну профспілкову організацію працівників агропромислового комплексу України про заборону зняття мораторію на продаж земель. 

      Запропонувати районній раді  запросити Народного депутата України  Клімова Л.М.

та депутата обласної ради Вітряного О.А.  вийти на зустріч з громадськістю міста та району

 

 

Головуючий :____________________ / Савельєв О. Є./

 

     Секретар: ______________________ / Т.О. Зубарєва/