22.05.2018

Протокол №4

ПРОТОКОЛ № 4

засідання Громадської ради при Балтській РДА

за участю керівників району та територіальної громади

 

 

Дата і час проведення                                                                                   Місце проведення:

24.04.2018  р  о 14.00 год                                                                                 Зал засідань   РДА

 

Форма проведення:

круглий стіл

 

  ПРИСУТНІ:   члени громадської ради – 7 осіб

 

Головуючий на зборах:

     Савельєв Олег Єфремович -  голова Громадської ради при Балтській РДА

 

Секретар:

 Зубарєва Тетяна Олексіївна – секретар Громадської ради при Балтській РДА

 

 УЧАСНИКИ НАРАДИ:

  

ЗА УЧАСТЮ:

 

Кацмази Р.В. –  голови Балтської РДА

    Усатенко Л.А. – керуючий справами виконавчого апарату районної ради

Чорного Р.Ф.- начальника  відділу комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації,

Райчука А.П. - головно спеціаліста відділу комунікацій з громадськістю апарату районної державної адміністрації.

 

ЗАПРОШЕНІ:

   

    Атясова К.С. – відповідальний секретар Балтської районної ради ветеранів

    Бурлака О.М. – головний лікар Балтської ЦРЛ

    Колонтай Р.Л. – головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Балтської міської ради

Шептуха О.Г.  – головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Балтського району

    Кудринська Р.В. – заступник головного лікаря  центру первинної медико-санітарної допомоги Балтської міської ради, лікар-фтизіатр

    Лісовська С.В. – кейс-менеджер громадська організація «Життя плюс»

 

 ПРИСУТНІ НА ЗАСІДАННІ:

 1. Зубарєва Тетяна Олексіївна – член профспілкової організації «Первинна профспілкова організація Вищого навчального комунального закладу «Балтське педагогічне училище» Одеської області»
 2. Кубай Василь Григорович - член організації Релігійної громади  покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви Православної Церкви м.Балти Одеської обл.
 3. Кузьома Оксана Григорівна - голова профспілки Балтської районної організації  профспілки працівників культури України в Одеській області
 4. Попович Микола Васильович – член громадської організації «Антикорупційна рада Балтського району Одеської області
 5. Савельєв Олег Єфремович -  заступник голови Балтської районної організації ветеранів
 6. Балинський Сергій Іванович – Громадська організація «Балтське районне об’єднання асоціації фермерів та приватних землевласників України
 7. Полібза Галина Іванівна – член громадської організації клубу голубників, любителів декоративних, екзотичних та домашніх птахів «Балта»
 8. Березовська Людмила Костянтинівна – голова профспілкової організації «Балтська районна організація профспілки працівників освіти і науки України»

 

ВІДСУТНІ З ПОВАЖНИХ ПРИЧИН

 1.  Карпій Володимир Іванович – заступник голови ГР, голова профспілки Балтської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу
 2. Сидоренко Ігор Миколайович – голова Балтської громадської організації спілки ветеранів, інвалідів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Одеської області.
 3. Вінярський Вадим Аронович - голова Релігійної громади «Іудейська релігійна громада м.Балти»
 4. Балинський Сергій Іванович – Громадська організація «Балтське районне об’єднання асоціації фермерів та приватних землевласників України

   СЛУХАЛИ: пропозицію голови Громадської ради Савельєва О.Є.  про затвердження порядку денного:

 

    ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1)    Про ситуацію яка склалася в Балтському районі щодо захворювання населення на туберкульоз.

    (Інформує – головний лікар ЦРЛ  Бурлака О.М.)

2)    Інформація щодо ходу виконання  прийнятих рішень ГР у 2017 році

 (Інформує Голова ГР Савельєв О.Є.)

3)    Інформація щодо плану роботи  Громадської ради на ІІ та ІІІ квартал  2018 року.

(Інформує Голова ГР Савельєв О.Є.)

4)  Різне

 

ГОЛОСУВАЛИ:

«За» - 7 – одноголосно.

 

УХВАЛИЛИ:  продовжити засідання Громадської ради згідно із запропонованим  Порядком денним.

 

  СЛУХАЛИ:

     По першому питанню:

 

Савельєв О.Є.: з 1995 року в Україні оголошено епідемію туберкульозу. Кожні 15 хвилин реєструється новий випадок захворювання. Складна ситуація по захворюваності і в Одеській області. Так за наявною інформацією захворюваність серед усього населення України становила 66 на 100 тисяч населення, по Одеській області 108 на 100 тисяч населення, а по Балтському району  113 на 100 тисяч населення. Тобто захворюваність по району навіть вища ніж середня по області, а область – одна з «лідерів» по Україні.

 

     Кудрицька Р.В.:  Про ситуацію яка склалася в Балтському районі щодо захворювання населення на туберкульоз.

    Активне виявлення ТБ в групах ризику шляхом призначення скринінгового флюорографічного обстеження 1 раз на рік.

Перелік симптомів, захворювань та ризиків, при яких пацієнту проводять обстеження на наявність ТБ у закладах охорони здоров’я, незалежно від підпорядкованості та рівня надання медичної допомоги

1) Кашель тривалістю більше 2 тиж.

2) Підвищена втомлюваність та слабкість.

3) Підвищене потовиділення, особливо вночі.

4) Зменшення маси тіла з невизначених причин.

5) Підвищення температури тіла (має значення навіть несуттєве підвищення — до 37–37,2 °С).

6) Задишка при незначному фізичному навантаженні.

7) Біль у грудній клітці.

8) Контакт із хворим на ТБ.

9) ВІЛ-інфекція, СНІД.

10) Хронічні обструктивні хвороби легень, шлунково-кишкового тракту, діабет, психічні захворювання, онкологічні або інші хвороби, що призводять до зниження імунітету.

11) Імунодефіцитні стани, прийом препаратів з імунодепресивною дією.

12) Контакт із хворою на ТБ твариною, вживання продуктів від хворих на ТБ тварин.

13) Куріння, зловживання алкоголем, вживання наркотичних засобів.

14) Перебування в місцях позбавлення волі протягом останніх 2 років.

15) Виконання робіт зі шкідливими і важкими умовами праці.

16) Мігранти та біженці, які прибули з регіонів з високою захворюваністю на ТБ.

17) Особи, зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, та безробітні.

18) Особи без визначеного місця проживання.

Використання наведених нижче форм втручання з метою поліпшення дотримання режиму лікування ТБ, якщо пацієнт його порушує:

 • листи-нагадування;
 • медично-просвітні консультації;
 • бесіда, орієнтована на пацієнта, та інформаційно-освітній буклет;
 • відвідування вдома;
 • щоденник пацієнта;
 • допомога або поради щодо того, як отримувати соціальну допомогу, житлові та соціальні послуги;

    Лісовська  С.В.: Створений клуб взаємодопомоги «Життя плюс»  та розроблений проект «За кожне життя разом» в Одеській області Північного регіону з 01.01.2018 р   мета якого забезпечити медико-соціальний супровід пацієнтів з ТБ/ХР ТБ та формування прихильності пацієнтів до лікування туберкульозу.

      Надання комплексних медико-соціальних послуг клієнтам з ТБ/ВІЛ та з хіміорезистентним ТБ, ТБ/ВІЛ, які проходять лікування в амбулаторних умовах, а саме:

-          Проведення оцінки потреб клієнта, зокрема, визначення психологічних та соціальних потреб пацієнта, що можуть вплинути на прихильність до лікування ТБ,

-          Складання індивідуального плану  супроводу пацієнта  та поетапна його реалізація: надання медико-соціальних послуг та психологічної підтримки пацієнтам під час лікування на підставі визначених потреб

-          Забезпечення лікування пацієнтів під безпосереднім контролем щоденно.

    Колонтай Р.А.:  Лікування туберкульозу проводять  в протитуберкульозних закладах усіх рівнів за стандартними схемами хіміотерапії під безпосереднім наглядом медичних працівників. В протитуберкульозних закладах  2–3 рівнів проводять інтенсивну і підтримуючу фази хіміотерапії. В протитуберкульозних закладах 1 рівня та фельдшерсько-акушерських пунктах у сільській місцевості проводять тільки підтримуючу фазу хіміотерапії.

 

    Кузьома О.Г.: я спільно з  членами Громадської ради при Балтській РДА Карпійом  В.І. та Березовською Л.К. напередодні засідання ГР відвідали інфекційне відділення Балтської ЦРЛ (так звану колишню лікарню №1). Візуально та під час розмови було встановлено наступне:

- стан вікон у  працюючій частині інфекційного відділення визначено як край незадовільний,  що  є недопустимим  в медичному закладі, так як вони зовсім не утримують тепло в осінньо-зимовий період.

 

- потребує заміни постільна  білизна, ліжка, також необхідна пральна машинка, кварцові лампи.

На мою думку край необхідними є капітальний ремонт 2-х палат, які будуть використовуватись саме для перебування пацієнтів з підозрою та туберкульоз, та перебування хворих на час їх медичного обстеження чи вирішення питання доставки спеціалізованих до медичних закладів   (заміна вікон, дверей,  та встановлення потрібного обладнання  згідно медичного стандарту  для  протитуберкульозних  закладів).

 

Також необхідно винайти можливість з виділення  коштів  на ремонт пересувного флюорографа,  закріпити  його  як майно Балтської ЦРЛ,  розробити кошторис  для  надання послуг  другим районам Одеської області, а накопичені кошти за його використання  використовувати для  технічного  утримання і ремонту автомобіля та устаткування.

 

     Бурлака О.М. : Туберкульоз є соціальною проблемою, для розв’язання якої необхідна державна підтримка, координація зусиль усіх центральних та місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Фінансування виконання заходів буде здійснюватися за рахунок коштів районного бюджету, у межах видатків, що передбачатимуться головному розпоряднику на виконання програми і заходів з питань протидії захворюванню на туберкульоз, інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством України.

 

Савельєв О.Є.: В ході сьогоднішнього обговорення склалась думка, що серед медичних працівників, які займаються протитуберкульозними заходами немає єдиної думки щодо покращення стану в цій роботі. І це на мою думку, стало однією з причин збільшення кількості виявлених хворих у 2017 році в порівнянні з 2016 роком на 17 осіб (47 -2017 та  30 – 2016 рік). Тому пропоную провести медичну раду району на яку запросити головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру та на цій раді розробити заходи щодо активної профілактики туберкульозу серед населення міста та району

 

ВИСТУПИЛИ: Савельєв О.Є, Березовська Л.К, Кубай В.Г., Кузьома О Г.

 

 УХВАЛИЛИ: Інформацію взяти до відома та рекомендувати Балтській райдержадміністрації, Балтській міській раді, Балтській районній раді:

1)      Зібрати медичну раду за участю Балтської ЦРЛ, міського та районного центрів ПМСД та інших медичних працівників, на нараду запросити головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансера Філюка Віталія Васильовича. На медичній рада розробити заходи щодо активної профілактики туберкульозу серед населення міста та району.

2)      Віднайти можливість профінансувати завершення ремонту пересувного флюорографу.

3)      Провести ремонт двох палат для розміщення та обстеження пацієнтів, які підозрюються на захворювання на туберкульоз.

4)      Передбачити кошти на доставку хворих на туберкульоз до лікувальних закладів ІІІ рівня.

5)      Громадська рада пропонує розглянути питання щодо доцільності функціонування на території району 2-х центрів ПМСД – районного та Балтської ОТГ, а об’єднання їх в один центр. Це в свою чергу дасть можливість зменшити кошти на утримання адмінперсоналу, 2-х окремих приміщень. Розмістити медичний персонал в одному вже відремонтованому приміщенні (центрі ПМСД Балтської ОТГ – колишній районній поліклініці) та значно покращить зручність звернення пацієнтів до сімейних лікарів.

ГОЛОСУВАЛИ:

«За» -  одноголосно

 

СЛУХАЛИ:

 

По другому питанню

Савельєв О.Є.: Інформація щодо ходу виконання  прийнятих рішень ГР у 2017 році

     Савельєв О.Є.: ознайомив присутніх з аналізом виконання прийнятих рішень ГР у 2017 році

   Виступили:   Попович М.В., Кубай В.Г., Березовська Л.К.

 

УХВАЛИЛИ:

Голові Громадської ради при Балтській РДА організувати із залученням членів Громадської ради збір та підготовку інформації за питаннями на піврічній основі щодо проблематики.

Схвалити пропозиції Голови Громадської ради при Балтській РДА  Савельєва О.Є.

 

Голосували:

 

«За» -  одноголосно

 

СЛУХАЛИ:

 

По третьому питанню.

Інформація щодо плану роботи  Громадської ради на ІІ та ІІІ квартал 2018 року.

 

Виступили: Полібза Г.І.  Кубай В.Г.

 

Ухвалили: 1) Погодитись з пропозицією В.А Вінярського розглянути в ІІ кварталі 2018 року питання «Про порядок перевезення автобусним та залізничним транспортом пільгових категорій населення Балтського району та м.Балти».

2) Членам Громадської ради внести  пропозиції щодо планування на ІІ та ІІІ квартал 2018 року, президії – узагальнити пропозиції та сформувати план роботи громадської ради.

 

Голосували:

«За» -  одноголосно

 

 

     Головуючий :____________________  / Савельєв О. Є./

 

     Секретар: ______________________ / Т.О. Зубарєва/