12.02.2019

Протокол №7

ПРОТОКОЛ № 7

засідання Громадської ради при Балтській РДА

 

 

 

Дата і час проведення                                                                                   Місце проведення:

01.02.2019  р  о 14.00 год                                                                                 Зал засідань   РДА

 

Форма проведення:

круглий стіл

 

 

 ПРИСУТНІ:   члени громадської ради – 9 осіб

 

Головуючий на зборах:

     Савельєв Олег Єфремович -  голова Громадської ради при Балтській РДА

 

Секретар:

 Зубарєва Тетяна Олексіївна – секретар Громадської ради при Балтській РДА

 

 

УЧАСНИКИ НАРАДИ:

  

ЗА УЧАСТЮ:

 

Балагули І.Л. –  заступник голови Балтської РДА

    Чорного Р.Ф.- завідуючого сектором комунікацій з громадськістю райдержадміністрації,

Райчука А.П. - головно спеціаліста сектору комунікацій з громадськістю районної державної адміністрації.

 

ЗАПРОШЕННІ:

 

Чорний С.І.  - начальник відділу охорони здоров'я Балтської міської ради ,

ЗМІ

 

 

ПРИСУТНІ НА ЗАСІДАННІ:

 

 1. Зубарєва Тетяна Олексіївна – член профспілкової організації «Первинна профспілкова організація Вищого навчального комунального закладу «Балтське педагогічне училище» Одеської області»
 2. Карпій Володимир Іванович – заступник голови ГР, голова профспілки Балтської районної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу
 3. Кузьома Оксана Григорівна - голова профспілки Балтської районної організації  профспілки працівників культури України в Одеській області
 4. Савельєв Олег Єфремович -  заступник голови Балтської районної організації ветеранів
 5. Березовська Людмила Костянтинівна – голова профспілкової організації «Балтська районна організація профспілки працівників освіти і науки України»
 6. Балинський Сергій Іванович – Громадська організація «Балтське районне об’єднання асоціації фермерів та приватних землевласників України
 7. Кубай Василь Григорович - член організації Релігійної громади  покрови Пресвятої Богородиці Української Греко-Католицької Церкви Православної Церкви м.Балти Одеської обл.
 8. Попович Микола Васильович – член громадської організації «Антикорупційна рада Балтського району Одеської області
 9. Полібза Галина Іванівна – член громадської організації клубу голубників, любителів декоративних, екзотичних та домашніх птахів «Балта»

 

ВІДСУТНІ З ПОВАЖНИХ ПРИЧИН

 

 1. 1.      Сидоренко Ігор Миколайович – голова Балтської громадської організації спілки ветеранів, інвалідів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Одеської області.
 2. 2.      Вінярський Вадим Аронович - голова Релігійної громади «Іудейська релігійна громада м.Балти»

 

 

   СЛУХАЛИ: пропозицію голови Громадської ради Савельєва О.Є.  про затвердження порядку денного:

 

    ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1)        Порівняння цін на ліки, що найчастіше потребують хворі, які знаходяться на стаціонарному лікуванню в балтській ЦРЛ, в аптеках та аптечних кіосках ЦРЛ та міста.

(Інформує Голова ГР Савельєв О.Є.)

 

2)      Про стан функціонування  цифрового телебачення  на території Балтського району та про забезпечення якісного прийому телевізійного цифрового сигналу у всіх населених пунктах Балтщини. 

(Інформує Голова ГР Савельєв О.Є.)

 

3)      Обрання представників від діючого складу громадської ради для участі  в роботі ініціативної групи по формуванню нового складу ГР при Балтській РДА.

(Інформує Голова ГР Савельєв О.Є.)

 

4)    Різне

 

ГОЛОСУВАЛИ:

«За» - 9 – одноголосно.

 

УХВАЛИЛИ:  продовжити засідання Громадської ради згідно із запропонованим  Порядком денним.

 

 

  СЛУХАЛИ:

     По першому питанню:

 

     Савельєв О.Є.: ознайомив присутніх щодо ходу  порівняння цін на ліки в аптеках та аптечних кіосках, що найчастіше потребують хворі, які знаходяться на стаціонарному лікуванню в Балтській ЦРЛ  

     Кубай В.Г.: Відвідавши аптеки та аптечні кіоски помітили значущу різницю в цінах.

(Додаток №1). То яким чином відбувається ціноутворення на ліки?

    Чорний С.І. : детально зупинився на найважливіших аспектах і надав учасникам засідання розгорнуті відповіді на найбільш актуальні питання, пов’язані з обігом медичних виробів.

         При наданні аптечним закладам пропозицій відповідальність за правильність визначення потреби в ліках, несе медичний заклад. Аптека має розуміти свою міру відповідальності в рамках ціноутворення на лікарські засоби.

       Яким чином відбувається участь аптечного закладу в державних закупівлях? Усе залежить від суми, на яку закуповуються лікарські засоби.

       Говорячи про ціноутворення на ліки, зазначу, що в разі їх вільного продажу через аптеки граничні постачальницько-збутові надбавки встановлюються на рівні не вище 10% від оптово-відпускної ціни з податками та зборами; граничні торговельні (роздрібні) надбавки — не вище 25%, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків.

       Балагула І.Л.:  Відповідно до обласної комплексної програми соціальної підтримки населення  на 2018-2020 роки «Соціальний захист населення в одеській області», виділено кошти для надання одноразової матеріальної допомоги жителям нашого району та інших районів області у 2019 році в розмірі 1 тис. грн. матеріальна допомога буде надаватися  особам похилого віку, які мають сукупний дохід менше 2,5 тис. грн, при цьому не здійснюють підприємницьку діяльність та не працюють. В цю суму буде враховуватись й пенсія, і субсидії, і орендна плата за паї, тощо.

Ми працюємо з базою, в якій в нас 13, 5 тисяч осіб, щоб нікого не пропусити. Тож ми намагаємось в короткий термін здійснити фінансову підтримку громадян.

 

    Також Балагула І.Л. заступник голови Балтської районної державної адміністрації поінформувала представників ГР про основні завдання, над реалізацію яких нині працюють органи влади району.

 

ВИСТУПИЛИ:  Березовська Л.К, Кубай В.Г., Кузьома О Г., Попович М.В., Балинський С.І.

 

    УХВАЛИЛИ: Пропонувати органам місцевого самоврядування надавати оренду приміщень під аптеки в Балтській ЦРЛ тим керівникам аптек, які будуть дбати про стабільне постачання лікарських засобів і головне по доступним цінам для населення.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

«За» -  одноголосно

 

СЛУХАЛИ:

 

По другому питанню

        Про стан функціонування  цифрового телебачення  на території Балтського району та про забезпечення якісного прийому телевізійного цифрового сигналу у всіх населених пунктах Балтщини.

  Савельєв О.Є.: ознайомив присутніх з загальним оглядом ситуації, що склалась із впровадженням цифрового телебачення на території Балтського району.

 Балагула І.Л.: У зв’язку  з особливостями рельєфу Балтського району та м. Балта  станом на 01.01.2019 року , біля 70-80% жителів районного  центру та переважна  більшість населення не мають модливості приймати цифровий телевізійний сигнал. А після відключення  з 01.09.2018 р. аналогового  телерадіомовлення ці території фактично залишились без телевізійного мовлення.

З огляду на це, Балтська районна державна адміністрація звернулася з листом до товаристава з обмеженою відповідальністю «ЗЕОНБУД» з проханням забезпечити покриття цифровим сигналом території Балтського району.

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення визначила переможців конкурсу на мовлення у цифровому стандарті DVB-T2 на вільних каналах багатоканальної телемережі на Одещині. ТРК «Балінформкомпанія» теж була учасником конкурсу і отримала перемогу! Зовсім скоро ми будемо вести мовлення в цифровому форматі на півночі Одещини, а саме: у Балтському, Подільському, Кодимському, Савранському Любашівському, Березівському, Великомихайлівському, Миколаївському, Ширяївському, та Роздільнянському районах.

   ВИСТУПИЛИ:   Березовська Л.К, Кубай В.Г, Карпій В.І., Попович М.В,  Балинський С.І.

 

УХВАЛИЛИ:

 Інформацію взяти за основу.  Пропонувати органам місцевого самоврядування та депутатам обласної ради звернутися до  Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення про  важливість  доступу жителів  м. Балта до цифрового телебачення регіональних телеканалів.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

 

«За» -  одноголосно

 

СЛУХАЛИ:

 

По третьому питанню.

      Обрання представників від діючого складу громадської ради для участі  в роботі ініціативної групи по формуванню нового складу ГР при Балтській РДА.

     Райчука А.П.: Запропонував присутнім обрати представників від діючого складу громадської ради для участі  в роботі ініціативної групи по формуванню нового складу ГР при Балтській РДА в 2019 році

   ВИСТУПИЛИ: Березовська Л.К, Вінярський В.А.., Кузьома О Г., Карпій В.І.

 

 УХВАЛИЛИ:  Включити таких представників від діючого складу громадської ради для участі  в роботі ініціативної групи по формуванню нового складу ГР: Савельєва О.Є., Зубарєву Т.О, Березовську Л.К.

 

ГОЛОСУВАЛИ:

«За» -  одноголосно

 

 

 

     Головуючий :____________________  / Савельєв О. Є./

 

     Секретар: ______________________ / Т.О. Зубарєва/