12.06.2019

Недопущення підпалів під об'єктами електроенергетики

   В зв'язку з частими відключеннями повітряних ліній по причині пожеж в охоронній зоні електромереж, викликаними підпалюваннями сухостою на не оброблювальних землях, а також підпалювання стерні, валків, повідомляємо щодо недопущення підпалів під об'єктами електроенергетики, які проходять по полям Балтського району. Згідно постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил охорони електричних мереж» та Закону України «Про землі енергетики та правової режим спеціальних зон енергетичних об'єктів», забороняється в охоронних зонах повітряних ліній виконувати будь-які дії, що можуть порушити роботу електричних мереж або спричинити їх пошкодження. 

   Підпалювання сухої трави, стерні, валків, очерету, лісосмуг має потенційну небезпеку відключення ліній електропередач державного та міждержавного значення, що призводить до порушень режимів роботи об'єднаної енергетичної системи України та знеструмлення значної кількості споживачів Одеської області.

   Наголошуємо, що статтею 194-1 Кримінального кодексу України, за умисне пошкодження об'єктів електроенергетики, передбачено покарання залежно від тяжкості наслідків, починаючи від грошового штрафу до позбавлення волі на термін до 15 років.