23.07.2019

Прогноз розвитку шкідників та хвороб сільськогосподарських культур на серпень 2019 року

Клоп - шкідлива черепашка та інші види клопів. Триватиме переліт клопів нового покоління до місць зимівлі. Ймовірне осередкове дохарчовування фітофагів, які не набрали необхідну вагу, на полях з зеленою рослинністю та падалиці.

Хлібний турун. Жуки туруна масово харчуватимуться на полях, де при збиранні мали місце втрати зерна та з’явилися сходи падалиці. Також у другій половині місяця очікуються перші яйцекладки на бур’янах та під купками  соломи.

Кореневу систему соняшнику пошкоджуватимуть дротяники, несправжні дротяники, личинки травневих хрущів, інших пластинчастовусих. Можливо листки об’їдатимуться гусеницями лучного метелика та листогризучих совок. У разі випадіння частих дощів поширюватиметься пероноспороз, фомоз, біла та сіра гнилі.

В серпні за сприятливих погодних умов на посівах кукурудзи можливий прояв пухирчастої та летючої сажки. Будуть продовжувати шкодити стебловий кукурудзяний метелик та бавовникова совка. Якщо гусеницями стеблового кукурудзяного метелика та бавовникової совки буде заселено 5-10% рослин необхідно буде обробити посіви дозволеними до використання препаратами, згідно «Переліку … 2018 р.».

Багатоїдні шкідники

Продовжуватиметься відродження та розвиток гусениць ІІ генерації листогризучих совок (гамми, бавовникової, городньої та капустяної), які будуть пошкоджувати овочеві та просапні культури.

Триватиме розвиток гусениць ІІ генерації лучного метелика. Для шкідника склалися сприятливі умови розвитку, можливе формування осередків підвищеної чисельності на просапних культурах, неорних землях та багаторічних травах.

В першій половині серпня очікується масова яйцекладка стеблового (кукурудзяного) метелика та відродження гусениць ІІ покоління, які пошкоджуватимуть посіви кукурудзи.

Американський білий метелик. Відбуватиметься яйцекладка метеликами ІІ генерації та відродження гусениць, які пошкоджуватимуть плодові та декоративні культури. У вогнищах поширення шкідника зрізують і спалюють павутинні гнізда, при необхідності застосовують хімічні заходи.

  Всі роботи по захисту посівів необхідно проводити дозволеними до використання препаратами  («Перелік  .......... за 2018 рік»), суворо дотримуючись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами та агрохімікатами. До роботи з пестицидами і агрохімікатами допускаються лише особи, які пройшли навчання та мають Допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами. Враховуючи можливу наявність на ринку засобів захисту рослин препаратів сумнівної якості – придбання відповідних засобів необхідно проводити лише у офіційних структурах.