Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» за бюджетною програмою КПКВК 2801580 «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» Міністерству аграрної політики та продовольства України передбачено видатки в обсязі 550 млн. гривень за напрямом «Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва».

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 року № 130, сільгосптоваровиробникам надається компенсація за техніку та обладнання, придбані у заводів-виробників або їх дилерів, на безповоротній основі у розмірі 20 відсотків вартості техніки та обладнання (без урахування податку на додану вартість). Оплата за техніку і обладнання та її компенсація проводиться через державні банки.

Форма Заявки для отримання часткової вартості техніки та обладнання затверджена наказом Мінагрополітики від 18 квітня 2017 року №228 «Про затвердження форм для отримання часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 15 травня 2017 р. за №614/30482.

Перелік техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, сформований комісією, яка утворена в Мінекономрозвитку та розміщений на офіційному веб-сайті Мінекономрозвитку та Мінагрополітики.

ПАМЯТКА

сільськогосподарському товаровиробнику для отримання часткової (20 відсотків) компенсації вартості придбаної сільськогосподарської техніки

та обладнання вітчизняного виробництва

 

Для отримання часткової компенсації сільськогосподарському товаровиробникові необхідно:

  1. Ознайомитись із Переліком техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, який сформований комісією Мінекономрозвитку та розміщений на офіційному сайті Мінекономрозвитку (htpp://www.me.gov.ua/Tags/DocumentsByTag?lang=uk-UA&tag=DerzhavnaPolitikaVSektorakhEkonomika) та Мінагрополітики (htpp://minagro.gov.ua/uk/ministry?tid_hierachy=1287).
  2. Визначитись із необхідною технікою та обладнанням.
  3. Відкрити рахунок в одному із державних банків (Ощадбанк, Укрексімбанк, Приватбанк, Укргазбанк), через який здійснити оплату за техніку та/або обладнання.
  4. Подати до державного банку заявку для отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання, форма якої затверджена наказом Мінагрополітики від 18.04.2017 № 228 та зареєстрований в Мінюсті 15 травня 2017 року за № 614/30482,  а також підтвердні документи щодо придбання техніки та обладнання, а саме:

         копію платіжного доручення;

         акт приймання-передачі техніки та обладнання;

         свідоцтво про державну реєстрацію техніки (якщо техніка підлягає обов’язковій державній реєстрації).

Довідково:

  1. 1.    Мінагрополітики у межах обсягу відкритих асигнувань на підставі інформаціх державних банків спрямовує їх кошти, які в одноденний строк перераховують їх на поточні рахунки сільськогосподарських товаровиробників. 
  2. 2.    Компенсація не надається сільгосптоваровиробникам, стосовно яких порушено справу про банкрутство та/або яких визнано банкрутами та/або які перебувають на стадії ліквідації, а також тим, що мають прострочену більше ніж шість місяців заборгованість перед державним бюджетом, Пенсійним фондом Украни та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування, що підтверджується відповідними органами ДФС. У разі встановлення контролюючими органами факту незаконного отримання бюджетних коштів такі кошти протягом місяця повертаються до державного бюджету.
  3. 3.    Техніка та обладнання, придбані з частковою компенсацією вартості, протягом трьох років не підлягають відчуженню та використовуються за призначенням. У разі відчуження такої техніки та обладнання сільськогосподарський товаровиробник повертає отримані бюджетні кошти і позбавляється протягом трьох років права на отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання.