« Дитино, знай свої права »

 

« Дитино, знай свої права »

Діти і молодь є однією з продуктивних сил суспільства. Серйозною проблемою сьогодення є низький рівень обізнаності громадян щодо прав людини та прав дитини. Навіть ті знання, які діти виносять з уроків права, нікому з них не спаде на думку спробувати застосувати у реальному житті. Проте жодна дитина не скаже, як саме ці права можна використовувати на практиці. Одним із засобів вирішення цього складного завдання і є проведення ділових ігор з пропаганди правових знань серед підлітків, щоб допомогти учням навчитися застосовувати свої знання та навички на практиці, у реальному житті.
На виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича, в рамках проходження тижня правових знань (відповідно до календарних дат 20 листопада – Всесвітній день прав дитини, 10 грудня – День прав людини) фахівцями із соціальної роботи Балтського РЦСССДМ разом зі службою у справах дітей було проведено ряд заходів із метою ознайомлення дітей із правами й свободами, визначеними Конвенцією ООН про права дитини,- навчити правильно реалізовувати свої права,- виховувати в учнів поважне ставлення до власної особистості та інших.
Бесіди і міні-тренінги було проведено серед учнів ЗОШ № 1 та вихованців шкіл-інтернатів № 1, № 2 у теплій атмосфері. Слухачі з задоволенням приймали участь в ігрових моментах, вікторинах, жваво обговорювали теоретичний матеріал, із зацікавленістю розглядали життєві ситуації, наводили приклади і висловлювали свою думку. На зустрічах розглядались такі основні питання: Закони, які захищають людину, її права. Конвенція ООН про права дитини - міжнародна угода; на що кожен із дітей має незаперечне право. Право - це і система обов'язків для всіх. Хто може допомогти при порушенні прав, куди, та до кого треба звертатись. Всього було охоплено бесідами та міні-тренінговими заняттями 238 дітей .