26.09.2017

Для бажаючих створити прийомну сім’ю

В інтернатах живуть діти, яким не пощастило мати сім’ю, їх ніколи не приголубить мама, не візьме на руки тато. Чому ця дитина повинна залишитися нещасливою? Чи може вона мати батьків у нашій країні?

Відтепер — може!

        Прийміть дитину у свою родину! Відкрийте своє серце для неї!

Коли прийомна дитина переступить поріг вашого дому, це буде її перший крок у нове життя з вами, прийомними батьками. І саме ви навчите цю дитину більше усміхатися, любити людей, одне одного, відчути себе повноцінними громадянами нашої незалежної держави.

       Якщо Ви не байдужі до дитячих долей, допоможіть сиротам та дітям,позбавленим батьківського піклування нашого району знайти свою сім’ю, батьківську любов, турботу та родинний затишок.

Як створити прийомну сім‘ю

    Перш за все потенційним кандидатам у прийомні батьки необхідно звернутись до Балтського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді і  познайомитись із спеціалістом, який відповідає за розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування за адресою: вул.Вишнева (Дячишина), 30 (приміщення управління соціального захисту населення, каб. №15), тел. 2-47-60.

Під час першої бесіди кандидатів ознайомлять з усіма формами влаштування дітей, які не можуть проживати у власних родинах, та процедурою їх оформлення.

 

Важливо під час першої зустрічі з'ясувати для себе мотиви влаштування дитини у вашу родину та пояснити їх спеціалісту.

На першій зустрічі фахівець центру може запропонувати кандидатам заповнити анкету з  даними про них та їхню родину.

Друга зустріч має підтвердити,  чи не змінили кандидати своє рішення,  чи  готові продовжити створення прийомної сім'ї або ДБСТ; чи усвідомлюють труднощі, які можуть виникнути під час створення та функціонування прийомної сім'ї або ДБСТ; чи готові до співпраці зі спеціалістами центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в ході соціального супроводження прийомної сім'ї, ДБСТ.

Якщо так, кандидати подають  заяву із проханням взяти їх на облік як кандидатів у прийомні батьки або батьки-вихователі.

Зареєструвавши заяву, спеціаліст Центру запропонує кандидатам список документів, які необхідно  зібрати. Потрібно уважно ознайомитись  з їх переліком, з'ясувати  усі незрозумілі моменти, дізнатись  адреси закладів, які видають довідки, уточнити  термін їх дії.

Спеціаліст повинен пояснити потенційним кандидатам, що остаточне рішення про створення прийомної сім'ї або ДБСТ приймається відповідними органами за результатами перевірки відомостей про кандидата та його сім'ю, а також після проходження ним навчання.

Цей етап передбачає визначення потенційними кандидатами своїх реальних можливостей щодо догляду за дитиною (дітьми), потреб в отриманні додаткових знань та готовності прийняти у свою родину  нового члена сім'ї.

Подальша підготовка документів вимагатиме від кандидатів певних витрат часу і сил.

Погодьтеся: ці вимоги - не надумані. У справі передачі дитини до прийомної сім'ї або ДБСТ немає дрібниць. Готовність до ретельного збору документів є свідченням виваженості  рішення потенційних кандидатів стати прийомними батьками чи батьками-вихователями.

Спеціалістами Центру разом із фахівцями служби у справах дітей буде перевірена надана кандидатами інформація; вони  відвідають кандидатів за місцем їх проживання, підготують відповідний акт. Головною метою такого візиту є перевірка спеціалістами житлових умов для з'ясування можливостей розміщення дитини, облаштування її спального, ігрового, робочого, місця тощо.

Коли всі документи будуть зібрані, кандидати надають їх у Центр  й отримують  направлення на навчання.

У разі його успішного завершення кандидатам видадуть довідку про проходження навчання та рекомендацію обласного центру СССДМ,  що також є в переліку необхідних документів.

Реєстрація кандидатів у Банку даних потенційних прийомних батьків та батьків-вихователів є підставою для переходу до наступного етапу - взаємодобору дитини та сім'ї, підготовка усіх членів родини кандидатів до створення прийомної сім'ї чи ДБСТ.

Кандидатам  буде запропоновано ознайомитися з особовими справами дітей.  Якщо разом із фахівцем вони визначаться, що мають достатньо можливостей, щоб узяти у сім'ю конкретну дитину, розпочнуться перші зустрічі з налагодження безпосередніх контактів із нею.

Під час знайомства кандидатів  з дитиною їх супроводжуватиме фахівець служби у справах дітей та за необхідності - центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Після налагодження контакту з дитиною та підтвердження готовності  всіх членів родини кандидатів до створення прийомної сім'ї чи  ДБСТ служба у справах дітей підготує документи, потрібні для влаштування дитини/дітей до прийомної родини.

Шлях до створення прийомної сім'ї чи ДБСТ буде завершено.

Бажаємо прийомним батькам  із радістю виконувати важливу місію, яку вони свідомо обрали, а прийомній   родині - злагоди, затишку і процвітання!

 

Зробіть життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щасливим, огорніть їх батьківською  любов’ю та сімейним затишком!

 

Для створення прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу звертайтесь до

БАЛТСЬКОГО РАЙОННОГО ЦЕНТРУ СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ

ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ

вул.Вишнева (Дячишина), 30 (приміщення управління соціального захисту населення, каб. №15), тел. 2-47-60