15.11.2017

Моя прийомна рідна сім’я

Створення прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу для влаштування в них дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування пропагується не лише на державному рівні, а й численними благодійними фондами, громадськими організаціями й інтернет-проектами, і являється одним з пріоритетних завдань, покладених на Балтський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.  Число прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу зростає в державі щороку. На сьогоднішній день в Балтському районі їх функціонує 11. Завдяки прийомним батькам та батькам-вихователям, які не побоялися взяти на себе відповідальність,  26 дітей вийшли з інтернатних закладів і проживають в сімейній обстановці.

Дитина може бути щасливою лише в родині.   Маємо надію, що більше людей виявлять бажання створити прийомну сім’ю. Але, щоб розвіяти страхи і сумніви,  поділимося досвідом прийомних батьків, які вже подолали певні труднощі з адаптації дітей в прийомній сім’ї. Тому, сьогодні, хотілось би розповісти про прийомну сім’ю Скрипник.

У 2016 році Таїсія Миколаївна виявила бажання стати прийомною мамою для дітей, які залишилися без батьківського піклування. Все життя вона присвятила соціальній роботі. Має великий досвід роботи  в соціальній сфері, адже працювала в кримінальній міліції у справах дітей, центрі соціальних служб, а на сьогоднішній день працює соціальним працівником в ГО «Віра, Надія, Любов».  Тож, після проходження навчання та отримання рекомендації від Одеського обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді,  щодо включення до банку даних прийомних батьків прийняла у свою сім’ю двох сестер Тетяну та Катерину, які на той час перебували в інтернатному закладі.

  Одразу ж, Таїсія Миколаївна приділила дуже велику увагу духовному розвитку та вихованню дівчат. Тетяна та Катерина із задоволенням ходять разом із прийомною мамою до церкви на недільні богослужіння, допомагають по господарству. В будинку тепло, затишно та охайно. Відчувається дружня атмосфера, завжди раді гостям та друзям, яких у сім’ї чимало.

Таїсія Миколаївна навчає дівчаток готувати та прибирати, щоб вони могли подбати про себе коли подорослішають і вийдуть з прийомної сім’ї. 

Хочемо висловити подяку за нелегку благородну працю всім прийомним батькам і звернутися до тих, хто має бажання створити прийомну сім’ю, або ще вагається і має запитання. Ми будемо раді відповісти на них. Звертайтеся до Балтського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Наша адреса: вул.. Вишнева (Дячишина), 30, приміщення управління соціального захисту каб. 15, або за телефоном 2-47-60. Питання можна задати на нашу електронну адресу: barcsssm@bigmir.net