Нові соціальні ініціативи Президента України: захист матері та дитини

 

Нові соціальні ініціативи Президента України: захист матері та дитини

Відповідно до соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, оголошених 27.02.2013 року, протягом 2013-2014 рр. має бути забезпечено розширення мережі соціальних центрів матері та дитини, вдосконалення роботи з надання соціальних послуг вагітним жінкам та матерям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Проведення роботи, спрямованої на профілактику соціального сирітства, є одним з пріоритетів діяльності Балтського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. З цією метою надання соціальних послуг вагітним жінкам з метою недопущення відмов матерів від новонароджених дітей було створено консультативний пункт служби, який працює при жіночій консультації Балтського центру ПМСД.
Протягом 2013 року спеціальними послугами спеціалістів у даному консультаційному пункті було охоплено 29 вагітних жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах і були не в змозі подолати їх самостійно. Їм було надано 145 індивідуальних послуг. Зокрема, стосовно збереження життя та прав дітей, здорового способу життя, раціонального використання коштів, родинного виховання, профілактики негативних явищ, хвороб, які передаються статевим шляхом, планування вагітності , народжуваності дітей, недопущення насильства в сім’ях, на розв’язання між особистісних проблем та ін. Кожна дитина повинна виховуватись в сім’ї.
Керівництво району тримає під особистим контролем роботу соціальних служб з неповними, неблагополучними сім'ями, з молодими мамами, які опинилися у складних обставинах, а також з дітьми, позбавленими батьківського піклування.