Робота з засудженими до покарань не пов’язаних із позбавленням волі. Разом за здоровий спосіб життя

 

Робота з засудженими до покарань не пов’язаних із позбавленням волі

Разом за здоровий спосіб життя

Одним із завдань центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді є надання допомоги у адаптації особам, які відбули покарання у місцях позбавлення волі та повертаються до звичайного життя та неповнолітнім, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Особа кожного засудженого, який стає на облік до центру, досконало вивчається фахівцями з метою подальшої кропіткої роботи щодо його перевиховання, а також надання засудженому допомоги з питань працевлаштування, вирішення проблем медичного, соціально-побутового характеру. Крім того вивчаються причини, які штовхнули людину на скоєння злочину. Значну допомогу соціальним працівникам у вирішенні зазначених питань надають державні, громадські, благодійні та релігійні організації.
Особливу роль відіграє громадськість у виправленні засуджених та у формуванні правослухняної поведінки. Участь громадськості у виправленні засуджених проявляється в проведенні з ними індивідуально – виховної роботи, а також різного роду виховних заходів.
Балтський районний центр СССДМ спільно із підрозділом Балтського МРВ кримінально-виконавчої інспекції УДПтСУ в Одеській області, громадською організацією «Молодіжний центр розвитку» провів у травні 2013 року захід «Попередження захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД та профілактика вчинення повторних злочинів», у якому взяли участь 40 засуджених осіб. У заході також взяв участь та виступив настоятель Свято - Успенського собору протиєрей Олександр.
Під час проведення заходу перед засудженими виступив провідний спеціаліст ЦСССДМ В.І.Фуст, який розповів підобліковим особам про ЦСССДМ, його функції та можливості, розташування та куди саме звертатись. Настоятель Свято - Успенського собору протиєрей Олександр УПЦ поздоровив всіх присутніх із святом Пасхи та розповів присутнім про головні заповіді Божі , про головний людський чинник – совість, про пріоритет ведення здорового способу життя. Керівник громадської організації «Молодіжний центр розвитку» у Балтському районі Ольга Безсмертна змістовно, доступно та цікаво розповіла присутнім про попередження захворювання на туберкульоз, ВІЛ/СНІД , підкреслила важливість обов’язкового медичного обстеження та наслідки несвоєчасного виявлення хвороби. З цікавістю присутні переглянули фільм « Що таке ВІЛ?СНІД? » та отримали буклети «Захисти свої права: взаємодія із міліцією», «Захист прав наркокористувача при затриманні», «Тест на ВІЧ та нащо він потрібен?», «Безпечний укол», «Про своє...», «Секс , наркотики та СНІД» та інші, а також отримали засоби захисту.