В центрі уваги - соціальний захист матері і дитини

 

В центрі уваги - соціальний захист матері і дитини

11 липня 2013 року відбулася зустріч голови райдержадміністрації з фахівцями із соціальної роботи Балтського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей, молоді та матерів, які звертались за допомогою до соціальних служб. Під час зустрічі було розглянуто звернення матерів з новонародженими дітьми щодо забезпечення тимчасовим житлом та соціальним супроводом на виконання програми розширення мережі центрів матері та дитини.
Перед присутніми виступила заступник голови Балтської районної державної адміністрації І.Л. Балагула, інформувала про впровадження соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, відповідно до яких протягом 2013-2014 рр. має бути забезпечено розширення мережі соціальних центрів матері та дитини, вдосконалення роботи з надання соціальних послуг вагітним жінкам та матерям з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах .
Директор Балтського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Н.Ф. Товстуха прозвітувала про роботу консультативного пункту, що працює при жіночій консультації Балтського центру ПМСД, який був створений для надання соціальних послуг вагітним жінкам з метою недопущення відмов матерів від новонароджених дітей. За її словами, вагітним жінкам, які опинилися в складних життєвих обставинах та перебувають у групі ризику, постійно надаються соціальні послуги стосовно збереження життя та прав дітей, здорового способу життя, раціонального використання коштів, родинного виховання, профілактики негативних явищ, хвороб, що передаються статевим шляхом, планування вагітності, народжуваності дітей тощо.
Протягом 2013 року спеціальними послугами спеціалістів у даному консультаційному пункті було охоплено 29 вагітних жінок, які опинилися у складних життєвих обставинах і були не в змозі подолати їх самостійно. Їм було надано 145 індивідуальних послуг. Послуги спрямовані на розв’язання міжособистісних проблем; проблем сім‘ї, проблеми залежності; проблем здоров’я; проблем зайнятості; соціально – економічних проблем; інших проблем та негараздів (таких, наприклад, як відсутність належних житлово- побутових умов, подолання малозабезпеченості).
Майбутнім матерям надаються послуги з метою усвідомлення питань: відповідального батьківства, пропагування цінностей сімейного життя, попередження раннього сирітства, збереження родинних зв’язків, здорового способу життя, навичок догляду за дітьми, раціонального використання коштів, профілактики негативних явищ та хвороб, що передаються статевим шляхом, планування вагітності, народжуваності, недопущення насильства в сім’ях.
Протягом 2013 року відмов матерів від новонароджених дітей не було.