31.05.2019

До уваги виборців!

21 липня 2019 року відбудуться позачергові вибори народних депутатів України. В даній статті ми з’ясуємо, що нового буде для виборця на цих виборах і які права у нього є.   

Система виборів народних депутатів – змішана, точніше пропорційно-мажоритарна. Обирати будемо за двома виборчими бюлетенями. У першому бюлетені буде список політичних партій, у другому - список прізвищ кандидатів в народні депутати. Як зробити свій вибір Вам розкажуть кандидати та  агітатори, що робити з бюлетенями – навчать члени виборчої комісії.

Які Ваші  дії можливі перед виборами?

Отже, до 10 липня Вам принесуть іменне запрошення на вибори. У цьому запрошенні Вам повідомлять про включення Вас до попереднього списку виборців Вашої виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісії,  телефон, розпорядок її роботи, а також про час і місце голосування.

Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП), одночасно повідомлять, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Якщо Вас запросили і Ваші прізвище, ім'я, по батькові та інше вказані правильно значить все у Вас добре! А якщо Вас не запросили, то це привід прийти самому або до Вашої дільничної виборчої комісії або до нас — у відділ ведення Державного реєстру виборців. Ми знаходимося у приміщенні районного відділу статистики, вулиця Богданюка, 13, перший поверх. Працюємо з 8.00 до 17.00, без вихідних, обід з 13.00 до 14.00. Приходити потрібно з паспортом. За телефонами 2-25-07, 2-33-15 ви можете  отримати консультацію.

На виборчій дільниці з 10 липня будуть знаходиться попередні списки виборців з якими Ви маєте право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Ви можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців  із заявою про уточнення попереднього списку виборців. До Вашої заяви необхідно додати документи (копії документів), які підтверджують зазначені в заяві відомості. Таку заяву можна подати не пізніше, ніж за п'ять днів до дня голосування, а саме до 15 липня включно. Заяви подані пізніше не розглядатимуться.

Тим виборцям, які не здатні пересуватися самостійно, але в списках у них немає відмітки “НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та медичної довідки надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п'ятниці перед днем голосування (19 липня).

Також, закон дозволяє щодо включення до списку виборців звернутися до суду. До суду можна звертатися до 18 липня включно. Рішення суду має бути доставлене до дільничної виборчої комісії до 20 липня включно. В день виборів включення до списку виборців, а також виключення з нього заборонені.                   

У  громадян, які в день голосування перебуватимуть далеко від свого зареєстрованого місця проживання (відрядження, лікування, тимчасове проживання, переселення тощо) є право тимчасово змінити своє місце голосування. Для цього необхідно до 15 липня включно звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації або за місцем  свого тимчасового перебування з відповідною заявою. До заяви додається лише паспорт (копія паспорта)! Інші документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування,  вже не потрібні!                                          

 Члени дільничних  виборчих комісій до 15 липня теж можуть подати заяви про тимчасову зміну місця голосування для включення їх до списку виборців на тій дільниці, де вони будуть працювати в день голосування.

Щоб не залишитися осторонь від виборів потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у списках виборців або, за потребою, тимчасово змінити своє місце голосування.  Це можна зробити вже сьогодні і щодня до 15 липня. Тим самим Ви зробите свій внесок у належне проведення виборів. І не забудьте, звичайно, проголосувати.  Результат виборів залежить лише від Вас, шановний виборцю.

 

 

І.М.Закриничний, начальник відділу ведення  Державного

реєстру виборців апарату райдержадміністрації