10.09.2018

До уваги батьків та осіб, що їх замінюють!!! Посилена відповідальність за ухилення від виконання батьківських обов’язків!!!

До уваги жителів м. Балта та району, батьків, опікунів, осіб, відповідальних за виховання дітей!

З 28 серпня 2018 року вступили в дію зміни до ст. 184 КУпАП, відповідно до яких посилена відповідальність за ухилення від виконання батьківських обов’язків та приписів органу опіки та піклування.

 

Відтепер,  за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей передбачене попередження або накладення штрафу від 850 грн. до 1700 грн.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - накладення штрафу від 1700 грн. до 5100 грн.

Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом України про адміністративні правопорушення, - накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від 850 грн. до 1700 грн.

Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, - накладення штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють, від 1700 грн. до 5100 грн.

Невиконання рішення органу опіки та піклування щодо визначення способів участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від дитини, - накладення штрафу від 1700 грн. до 2550 грн.

Діяння, передбачене частиною п’ятою цієї статті, вчинене повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - накладення штрафу від 2550 грн. до 5100 грн. та тимчасове обмеження того з батьків, з ким проживає дитина, у праві виїзду за межі України та обмеження у праві керування транспортним засобом - до виконання рішення в повному обсязі.

Умисне порушення встановленого законом обмеження щодо строку перебування дитини за межами України у разі самостійного вирішення питання про тимчасовий виїзд дитини за межі України тим із батьків, з яким рішенням суду визначено або висновком органу опіки та піклування підтверджено місце проживання цієї дитини, -
накладення штрафу від 1700 грн. до 3400 грн. "

 

            Стаття 188-50. Невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування

Частина 1: невиконання законних вимог посадових (службових) осіб органу опіки та піклування, недопущення тим із батьків або тим з інших членів родини, з яким проживає дитина, або особою, яка проживає з таким із батьків (дитиною), посадових (службових) осіб органу опіки та піклування до обстеження умов проживання дитини, створення перешкод посадовим (службовим) особам органу опіки та піклування при здійсненні інших покладених на них законом повноважень - тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Частина 2: ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

*Відповідно до статті 255 Протоколи за частиною 1, 2, 3, 7 статті 184 мають складати уповноважені на те посадові особи органів внутрішніх справ. Частини 5 та 6, стаття 188-50 складаються уповноваженими особами органу опіки та піклування.
**Відповідно до статті 221 Кодексу справи про адміністративні правопорушення за вказаними статтями (виключно всі частини) розглядають районні, районні у місті, міські чи міськрайонні суди (судді).

 

 

http://zakon.rada.gov.ua/laws/show/80731-10