05.03.2019

Рішення на користь дитини

    Захистити інтереси дітей, своєчасно виявити порушення їх прав, попередити негативні явища в дитячому середовищі, покращити відношення батьків до виконання своїх батьківських обов’язків – далеко не повний перелік питань, які  розглядаються на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини. Ось і 28 лютого на черговому засіданні розглядались досить актуальні та болючі питання, серед яких виконання батьками батьківських обов’язків. Запрошена мати п’ятьох дітей, яка разом з дітьми покинула чоловіка, дім, в який вклала значні кошти з державних дитячих виплат, і пішла в нікуди. Її прихистили гарні знайомі, а вона незабаром народить шосту дитину. Чоловік забороняє навіть речі забрати. Як їй бути, де проживати, чим допомогти, якщо повертатись до чоловіка жінка не бажає.

Ці питання вирішуватимуться за участю старостату села, соціальних служб, жителів села, небайдужих до доль дітей.

     Розглядалось питання про позбавлення батьківських прав матері, яка вже багато років тому влаштувала дітей до інтернатного закладу тай забула про них. А четверо дітей чекали-чекали своєї матусі, а тепер не бажають і бачити.

Вона з Балтського району виїхала, в іншому народила ще двох дітей.   Члени комісії одноголосно вирішили позбавити маму батьківських прав.

    Ще одна історія дитини – хлопчика, якого батьки не навчили бачити добро, товаришувати, поважати людей. До всіх та всього дитина налаштована вороже та зі злістю. Від хлопчика потерпають діти в школі, вчителі, а мати звинувачує всіх, що знущаються з її дитини. Як же важко цій дитині жити, а мати не чує порад та рекомендацій.

Дитині потрібна людина, якій вона може довіряти, яка відчує де дитина оступилась, де сказала неправду, і зуміє направити на істиний шлях. Якщо мати цього не вміє і не бажає робити, на допомогу прийдуть соціальні працівники.

    Байдужих до обговорення цих питань не було, всі виказували свої думки та пропозиції.  Приймались самі оптимальні для дітей рішення.