28.09.2018

В центрі уваги – дитина

     Різнопланові питання стосовно дітей розглядались на черговому засіданні комісії з питань захисту прав дитини Балтської райдержадміністрації 27 вересня 2018 року:

- призначення опіки над дитиною-сиротою;

- позбавлення батьківських прав батьків, які злісно ухиляються від виконання своїх обов’язків;

- надання дозволу опікуну на вчинення правочину від імені дитини щодо оформлення дитині земельної ділянки;

- влаштування в прийомну сімю дитини – сироти;

- неналежне виконання батьківських обов’язків матірю малолітньої дитини;

- профілактика незадовільної поведінки неповнолітнього.

 

     Обговорювались також питання охоплення дітей навчанням та результати рейдів у сім’ї, що опинились в складних життєвих обставинах.

     Позитивні враження від опікунів та прийомних батьків «затьмарили» батьки, які не розуміють серйозності питання виховання дітей, їх більше цікавить «зелений змій» або особисті втіхи. Як виховувала мати сина, якщо він у свої 13 років вживає спиртні напої, приходить у дві години ночі додому та «простягає руки» до рідної матері? Як далі виправлятиме становище інша мати, яка спиртні напої полюбляє більше своєї малесенької дитини?

     Ніхто із членів комісії не був байдужим до цих питань. Після активного обговорення,  вирішили дати шанс дитині проживати в рідній сім’ї,  матері виправити ситуацію,а всім причетним службам посилити контроль та соціальний супровід.

     А тринадцятилітньому хлопцеві потрібна робота з  психологом та постійний контроль. Мати забезпечити такого контролю не зможе, вона хворіє та і син взагалі її ігнорує. Тому вирішили влаштувати дитину до центру соціально-психологічної реабілітації.

     Всі розглянуті питання є вкрай важливими для доль дітей, тому і проходять через душі та серця всіх членів комісії.