03.10.2018

ОБОВ’ЯЗКОВИЙ ПЛАТІЖ – скільки потрібно сплачувати громадянам, яким призначили житлову субсидію

       Останнім часом до управління соціального захисту населення Балтської райдержадміністрації почало надходити чимало звернень, з приводу роз’яснень, щодо сплати обов’язкової частки платежу.

      Нагадуємо, з травня 2018 року громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу.

      Обов’язкова плата розраховується за формулою для кожного домогосподарства індивідуально і залежить лише від доходу конкретної сім’ї. Свою обов’язкову частку платежу отримувач субсидії може дізнатися з повідомлення, яке надається в управлінні соціального захисту.


Тому, на прикладі послуги водопостачання розглянемо варіанти сплати даної послуги.

-         Якщо вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість. Коли ж вона перевищує норму, слід сплачувати обов’язкову частку витрат на оплату цієї послуги та додатково - за послуги, використані понад норму.

-         Скажімо, обов'язковий платіж становить 66,98 грн. в межах соціальної норми з водопостачання 8 кубів (вартість 8 кубів води становить 122,08 грн, розмір субсидії на водопостачання – 55,10 грн.) У вересні сім'я використала 8 кубiв води. Переплати за попередні місяці немає. Тому за вересень необхідно сплатити частку плати 66,98 грн.

-         Або, якщо, у вересні фактично використано 9 кубiв води (137,34 грн). Тому за вересень необхідно сплатити частку плати (66,98 грн) та додатково сплатити за послуги, використані понад норму (15,26 грн). Разом - 82,24 грн.

-         А, якщо фактично використано 3 куба води (45,78 грн.), то отримувач субсидії сплачує їх фактичну вартість, тобто 45,78 грн.

 

         Сума житлової субсидії, яка не використана домогосподарством внаслідок економії, зараховується виконавцем комунальної послуги на наступні розрахункові періоди протягом сезону, в якому призначено житлову субсидію, як оплата таких послуг. Після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії повертається виконавцем комунальних послуг до державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.