11.01.2019

Все що потрібно знати про монетизацію

З 01.01.2019 року в Україні розпочалася монетизація субсидій, тобто перетворення їх на гроші. На цей процес в Державному бюджеті передбачено 20 мільярдів гривень. Відбуватиметься монетизація в кілька етапів, і вже з жовтня наступного року абсолютно всі, хто має субсидії та пільги, отримуватимуть їх в грошовій формі.

 

ЯК ЦЕ ПРАЦЮВАТИМЕ? 

Сума субсидії надходитиме отримувачу на його персональний запис в банку. Його автоматично відкриватимуть в Ощадбанку після заяви отримувача субсидії на монетизацію. Додатково звертатися в банк непотрібно.

Ці кошти матимуть спеціальний режим використання. Тобто, їх можна буде витратити лише на оплату житлово-комунальних послуг.

Щомісяця надавачі комунальних послуг формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про надходження коштів на рахунок одержувача субсидії, їх використання та залишок банк інформуватиме sms-повідомленням. Для субсидіантів будуть створені персональні кабінети, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів.

Якщо родина заощадливо використовуватиме нараховані гроші, то після закінчення опалювального сезону весь залишок зможе витратити на власний розсуд.

 

ЯК ВПРОВАДЖУВАТИМЕТЬСЯ МОНЕТИЗАЦІЯ?

З 1 січня 2019 року в грошовій формі субсидії виплатять тим, хто вперше звернеться за їх отриманням.Для тих домогосподарств, яким субсидію призначили ще цього року, до кінця опалювального сезону нічого не зміниться.

З травня 2019 року субсидії в грошовій формі надаватимуться всім домогосподарствам, які їх отримують в неопалювальний сезон. Цього місяця всі отримувачі субсидій та пільг повинні подати заяву на монетизацію та декларацію про доходи.

В жовтні 2019 року на нову форму отримання державної допомоги перейдуть всі субсидіанти та пільговики.

Ця етапність дозволить відпрацювати новий механізм на невеликій кількості отримувачів, пояснює міністр соціальної політики України Андрій Рева.

 

ЧИ ЗМІНЯТЬСЯ ПРАВИЛА НАДАННЯ СУБСИДІЙ?

Міністр соціальної політики наголошує, що правила надання субсидій не зміняться.Тобто, як і зараз, отримати субсидію зможуть ті, хто витрачає на комунальні послуги понад 15% щомісячного сукупного доходу.

Рахуватимуть по доходу зареєстрованих у будинку осіб.Якщо житло орендоване, то квартиранти зможуть також оформити субсидію, але на підставі договору найму чи оренди житла.

Для отримання субсидії потрібно заповнити нового зразка заяву і декларацію про доходи. Зробити це можна як письмово, так і електронно за умови внесення у повному обсязі відомостей про членів домогосподарства, зазначеня адреси та  всіх особових рахунків і, доповнення,— ОБОВ’ЯЗКОВО НОМЕР МОБІЛЬНОГО ТЕЛЕФОНА ЗАЯВНИКА .

 

Слід знати, що після закінчення опалювального (неопалювального) сезону невикористана сума житлової субсидії, яка надавалася не у грошовій формі, тобто всім отримувачам субсидії в опалювальний період з жовтня 2018 року  по квітень 2019 року повертається управителем, об’єднанням, виконавцем комунальних послуг до державного бюджету в повному обсязі на підставі акта розрахунку загального обсягу невикористаних сум житлової субсидії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.