22.02.2016

Балтщина вшанувала пам’ять героя

20 лютого біля меморіалу Слави, де встановлено пам’ятний знак воїнам, загиблим під час виконання військового обов’язку у зоні АТО, балтяни вшанували пам’ять свого двадцятирічного земляка Віталія Порфір’єва. Саме в цей день рік тому назад він помер у Харківському шпиталі, смертельно поранений під час обстрілу,  відходячи разом з частиною з Дебальцевого Донецької області.

Вже посмертно старший солдат Віталій Порфір’єв був нагороджений Указом Президента України «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» орденом Данила Галицького. Рішенням сесії Балтської міської ради йому присвоєно звання Почесного громадянина Балти.

 Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих на Сході України, де досі триває неоголошена війна, яка обірвала  життя вже трьох молодих воїнів – мешканців Балтського району.

Пам’ятати кожного, хто віддав своє життя за незалежність, цілісність країни закликав балтян у своєму виступі міський голова Сергій Мазур.

Біда завжди об’єднує людей. Такою бідою сьогодні є неоголошена, жорстока війна на Сході України, яка залишила вічний біль у серцях військовослужбовців Балтського гарнізону та всіх балтян через втрату одного з кращих земляків, побратима, патріота, товариша і друга, який віддав за свою країну найдорожче –  життя. Про це говорив у своєму виступі заступник командира в/ч А -1559 по роботі з особливим складом майор Олександр Колесник.

Нагадаємо, що в січні виповнився рік з дня смерті ще одного нашого земляка Леоніда Книша, який загинув під час мінометного обстрілу поблизу села Оленівка, Донецької області. Він врятував свого бойового товариша Сергія Попика, закривши собою.

Вічна пам’ять Героям!