30.12.2015

Відзначили День захисника України

Урочистою ходою від центральної площі вулицями міста до пам’ятника   Шевченку, де відбулося покладання квітів та до меморіалу Слави  пройшлися балтяни,  відзначаючи День захисника України.  У ході взяли участь керівники району та міста, священнослужителі різних конфесій, ветерани Другої світової війни та учасники антитерористичної операції на Сході України.

 Біля меморіалу Слави відбулися мітинг та відкриття пам’ятного знаку воїнам, які загинули в зоні АТО, захищаючи цілісність нашої держави.

Перед присутніми виступили голова райдержадміністрації Олесь Вітряний, голова районної ради Віктор Сорока, міський голова Сергій Мазур, представник громадської організації воїнів АТО Руслан Антонюков, волонтер  Сергій Покотило, голова громадської ради при райдержадміністрації Петро Сапожнік, голова районного осередку політичної партії ВО «Свобода» Дмитро Калмацуй та в’язень  балтського гетто Єлизавета Литвиненко.

Виступаючи перед балтянами Олесь Вітряний висловив впевненість, що боротьба за цілісність України завершиться перемогою:

- Ми сьогодні святкуємо наше славне свято - День Покрови Божої Матері. Хтось запитає: чи переможемо ми в цій війні? Ми переможемо, бо з нами - Бог, з нами -  Церква, з нами - Правда. Десь в якомусь селі чи може місті, можливо, немає жодного пам’ятника Шевченку. А в нас їх - два. Щось, напевно, мудрий Тарас знав, коли писав свої вірші, бо сьогодні вони теж актуальні, коли ми перечитуємо його славний «Кобзар»…

На підтвердження своїх слів Олесь Вітряний прочитав вірш «Стоїть в селі Суботові» Тараса Шевченка.

 Під час урочистого мітингу відбулося нагородження ювілейними медалями з нагоди 70-роччя визволення від фашистських загарбників» ветеранів та учасників Другої світової війни. Медикам, які служили в зоні АТО, вручено почесні грамоти, а воїнам АТО – в подарунок від дітей – малюнки, які вже давно слугують оберегом для наших захисників.

Священнослужителі відправили молебень по убієнних та освятили щойно відкритий пам’ятний  знак загиблим в зоні АТО.