Відбулося засідання спостережної комісії Балтської районної державної адміністрації

15 травня 2019 року в приміщенні управління соціального захисту населення Балтської  райдержадміністрації (м. Балта, вул. Вишнева,30) відбулося засідання  районної спостережної комісії  Балтської районної державної адміністрації. На засіданні прийняли участь члени спостережної комісії та запрошені представники Балтського відділу поліції, відділення філії “Центру пробації”, Миронівського старостинського округу, Балтської міської ради, управління соціального захисту населення.

Обговорювалися різні питання порядку денного. З інформацією виступила  заступник директора Балтської районної філії Одеського обласного центру зайнятості Бузовська А.В. про надання послуг та заходи щодо працевлаштування осіб, які повернулися з місць позбавлення волі. Також виступила директор Балтського районного центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Балтської райдержадміністрації, член  спостережної комісії Бубнова Т.В. - про надання соціально-педагогічних, юридичних та інформаційних послуг особам які звільнені з місць позбавлення волі по закінченню терміну відбування покарань, умовно-достроково звільненим з місць позбавлення волі та особам які засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленям волі. В обговорені цих питань прийняли участь всі члени районної спостережної комісії та запрошені (Савєльєв О.Є., Клишавчук В.І.,  Подбельська Т.В, Пасаїта Л.С., Буберенко Л.І., Думик С.Л., Грабован М.І.)  По результатам виступів та обговорення було прийнято відповідні рішення.

Всім членам спостережної комісії постійно проводити масово-роз’яснювальну роботу серед населення, роботодавців району по питанню створення сприятливих умов  для працевлаштування осіб звільнених з місць позбавлення волі.

Рекомендувати Балтській районної філії Одеського обласного центру зайнятості (Лисогора О.П.) створити більш сприятливі умови  по наданню послуг (профорієнтаційних, профконсультаційних) особам які повернулися з місць позбавлення волі щодо їх працевлаштування

Членам спостережної комісії (Лисогора О.П., Подбельська Т.В., Бубнова Т.В., Герасименко Н.І., Пасаїта Л.С., Голишева Т.В.,) спільно організувати співпрацю з місцевими органами виконавчої влади (міської, сільських рад та старостинських округів ) з питань здійснення соціального супровіду стосовно їх працевлаштування та допомоги особам   звільнених з місць позбавлення волі, умовно засуджених, достроково звільнених в відповідності до вимог чинного законодавства.                                                                                                  

Членам спостережної комісії (Подбельська Т.В., Грабован М.І., Лисогора О.П., Пасаїта Л.С.) постійно інформувати через ЗМІ про проведену роботу та заходи по її покращенню стосовно працевлаштування осіб  звільнених з місць позбавлення волі, умовно засуджених, достроково звільнених в відповідності до вимог чинного законодавства.

Всім членам спостережної комісії постійно проводити масово-роз’яснювальну роботу серед населення, місцевих керівників (підприємців) роботодавців всіх рівнів, керівників місцевих органів влади, організацій і установ про необхідність соціального супровіду та допомоги особам  звільнених з місць позбавлення волі, умовно засуджених, достроково звільнених.

   Рекомендувати  Балтському районного центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Балтської райдержадміністрації, члену спостережної комісії Бубновій Т.В. продовжувати роботу фахівців (психологів, соціологів, юристів) з залученням їх з різних структурних підрозділів, організацій і установ шляхом укладання меморандумів, угод, договорів для роботи по соціальній адаптації осіб звільнених з місць позбавлення волі, умовно засуджених, достроково звільнених.               

   Клопотати перед місцевими органами влади (рай-міськ-сіль радами) про створення притулку на території міста та району для осіб звільнених з місць позбавлення волі, умовно засуджених, достроково звільнених за рахунок місцевих бюджетів.                                                               

  Всім членам спостережної комісії спільно з представниками інших структурних підрозділів, організацій, установ розробити чіткий алгоритм взаємодії між всіма суб’єктами для вирішення спільної мети — надавати якісні соціальні послуги  особам звільнених з місць позбавлення волі, умовно засуджених, достроково звільнених.                                     

      Клопотати перед Балтською районною радою про введеня в штат додатково, (відсутньої посади) психолога в Балтському районного центру  соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Балтської райдержадміністрації.                                                                          

  Клопотати перед Балтською районною радою про виділення коштів з місцевого бюджету для фінансування утримання, створення мобільних бригад необхідних для оперативного вирішення питань та проблем які виникають з соціальним супровідом  осіб звільнених з місць позбавлення волі, умовно засуджених, достроково звільнених.

Також слухали інформацію  секретаря районної спостережної комісії Грабована М.І. про повідомлення про звільнення 12.05.2019 року з державної установи “Вінницька виправна колонія (№86)” Баюри Євгена Миколайовича, 05.04.1954 року народження, вихідний №12/1578 від 07.05.2019 року якого звільнено за підставою: по відбуттю строку покарання. По результатам обговорення прийнято відповідне рішення.

    Всім членам спостережної комісії та службам району  провести масово-роз’яснювальну роботу з громадянином Баюрою Є.М. та надати йому необхідну допомогу і здійснити соціальний супровід по його адаптації.

Підготувати та направити повідомлення Балтському відділу поліції ГУНП в Одеській області, Балтському відділу пробації Державної установи “Центр пробації”, Миронівському старостинському округу Балтської міської ради, Балтській районній філії Одеського обласного центру зайнятості, Балтській міській раді, Балтському об’єднаному управлінню Пенсійного фонду України, управлінню соціального захисту населення Балтської райдержадміністрації, Балтському районному сектору Головного управління міграційної служби України в Одеській області для розгляду та вжиття заходів соціального супровіду і адаптації Баюри Євгенія Миколайовича який прибув в село Мирони Балтського району після звільнення з місць позбавлення волі.                                                                  

Спостережній комісії організувати та здійснювати громадський контроль за громадянином Баюрою Є.М. в частині його соціального супровіду .