21.08.2018

Інформація щодо оновлення онлайн сервісу у сфері будівництва - початок будівельних робіт

До вже існуючих електронних послуг у сфері будівництва, долучилась оновлена та повністю автоматизована послуга - повідомлення про початок будівельних робіт.

Ідеться про будівництво, що здійснюється на підставі будівельного паспорту. До такого належать усі індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові та дачні будинки, господарські споруди, як-от гаражі.

По-перше, послуга стала повністю автоматизованою. Тепер повідомлення автоматично вноситиметься до реєстру дозвільних документів – без втручання посадових осіб.

По-друге, в межах модернізації послуги було налагоджено електронну взаємодію з реєстром речових прав на нерухоме майно Мін’юсту. Тепер громадянин, заповнюючи електронну форму, зазначатиме лише кадастровий номер своєї земельної ділянки. Вся необхідна інформація «підтягуватиметься» автоматично. Це мінімізує вірогідність помилок при заповненні повідомлення.

Загалом уже запроваджено 14 електронних послуг у будівельній сфері. Всі вони (окрім ліцензування) стосуються об’єктів будівництва, що за класом наслідків належать до класу СС1.

Усі онлайн послуги з будівництва доступні на https://e-dabi.gov.ua/  та Урядовому порталі https://www.kmu.gov.ua/ua/services в розділі «Електронні послуги».