02.11.2018

До уваги громадян з порушенням органів слуху!

     Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 року № 238), , яка регулює  Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації  забезпечуються особи з інвалідністю, діти з інвалідністю ,діти віком до 18 років з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату, особи похилого віку, жінки після мастектомії, військовослужбовці які безпосередньо брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення  вперше реалізовано можливість виплати особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та іншим особам за їх бажанням грошової компенсації вартості за самостійно придбані спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

         Відповідно до п.п. 37, 53 Порядку виплата компенсації за спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією за кошти державного бюджету  здійснюється управлінням соціального захисту населення тільки за ті ТЗР (технічні засоби реабілітації), які були самостійно придбані особами  з інвалідністю або їх законними представниками на підставі оригіналу фіскального чека, що підтверджує придбання виробу за його фактичною вартістю, у розмірі не вище граничної ціни, встановленої Мінсоцполітики. При цьому оригінал фіскального чека для виплати компенсації передається особою з інвалідністю, дитиною з інвалідністю, іншою особою або їх законними представниками до управління соціального захисту населення не пізніше чотирьох місяців з дати, зазначеної в фіскальному чеку (п.53 Порядку).

         Відповідно до Наказу Міністерства соціальної політики України № 59 від 29.01.2016 року «Про організацію забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації», затверджено граничну ціну на спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією, а саме на мобільний телефон для письмового спілкування та обміну інформацією –в розмірі 3252 грн.

         Заява на виплату компенсації складається у довільній формі і має містити такі дані: П.І.Б. заявника, зареєстроване місце проживання, фактичне місце проживання/перебування, адресу проживання, контактний номер телефону, найменування та ціну виробу, суму компенсації (в межах граничної ціни, встановленої Мінсоцполітики), дату написання заяви  та підпис заявника.

         Відповідно до п. 15 Порядку разом із заявою про взяття на облік ІПР (індивідуальна програма реабілітації) не пред’являється особами з інвалідністю для виплати компенсації за спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією у зазначених Порядком випадках.

         Спеціальні засоби орієнтування, спілкування та обміну інформацією повинні  відповідати технічним характеристикам, затвердженим Мінсоціполітики.

 

         За більш детальною інформацією просимо звертатись до управління соціального захисту населення Балтської райдержадміністрації за адресою м. Балта, вул. Вишнева, 30, каб. № 6.