04.03.2019

Балтщина на ярмарку «Скарби Одещини»

2 березня Одеська область відзначила 87-річницю від дня заснування. Другий рік поспіль святкування проходить у форматі ярмарку «Скарби Одещини».

Традиційно участь в заході взяла і делегація Балтського району та Балтської ОТГ, яку очолили голова районної державної адміністрації Роман Кацмаза та Балтський міський голова Сергій Мазур разом з заступниками голови РДА Олесею Усатенко, Іриною Балагулою та керівником апарату Олександром Цурканом.  

 

Балтщина представила свої традиційні страви та напої, а також продукцію, що виробляється в м.Балта та Балтському районі – одяг швейної фабрики ПП «Інтекст» торгової марки «Нуі Вері» (керівник Володимир Крючков), комбікорм для тварин торгової марки «Granulka» ПП «Авангард» (керівник Євгеній Кифоренко), яблука вирощені в садку приватного підприємця Юрія Піщанського та інше.

Однією з «родзинок» не тільки Балтської експозиції, а всього ярмарку стала «М’ясна хата», виготовлена креативним, творчим колективом КЗ «Балтська спецшкола-інтернат №1» (керівник Любов Безкоровайна).

Розважали гостей артисти народного самодіяльного колективу «Переймяночка».

 

Ще однією особливістю Балтської експозиції стало те, що всіх бажаючих гостей ярмарки, одеситів, колег з інших районів балтяни безкоштовно пригощали всіма стравами та напоями виготовленими за старовинними народними рецептами. Серед страв були домашня копчена ковбаса, копчене та звичайне сало з часником, голубці, «весільна»  каша, рибна юшка, узвар та багато-багато іншого!

Ярмарок цього дня відвідав Президент України Петро Порошенко. Під час свого виступу він підкреслив, що кожен район області має можливості для організації морського, зеленого чи сільського туризму. І для того, щоб їх розвивати, в області, зокрема, будуються дороги та злітно-посадкова смуга в аеропорту.

Всього в програмі заходу ярмарку «Скарби Одещини» було представлено 26 експозицій районів області, а також працювала «Смачна галявина». У критих наметах і павільйонах гості могли обрати їжу та напої на власний смак у спеціальній зоні – фуд-корт від кращих ресторанів Одеси і області.

Для дорослих і дітей у приміщенні облдержадміністрації проходили майстер-класи, де учасники мали змогу навчитися гончарству, виготовленню виробів з гіпсу, в’язанню морських вузлів. Окрім того, працював контактний зоопарк, зона розваг із конкурсами та аніматорами, стрілецький тир, виставка-продаж handmade товарів. Все це відбувалося під запальну музику в дусі кращих одеських музикантів!