24.10.2018

До уваги аграріїв Балтського району!

   Сигналізаційне повідомлення № 15

   В кінці другої декади жовтня, на посівах зернових культур, посіяних на стержневих попередниках, відмічено живлення личинок хлібного туруна. Пошкодження посівів хлібним туруном триватиме до сталого зниження температури повітря до 00С, потім личинки підуть на зимівлю у більш глибокі шари грунту, ЕПШ складає 1 – 2екз. на кв.м.

   Відмічено початок заселення посівів озимих колосових культур та посівів озимого ріпаку мишоподібними гризунами. ЕПШ складає – 3 кол./га на озимих культурах та 3 – 5 кол./га на багаторічних травах.

   Також відмічено літ осінньої генерації злакових мух на посівах озимих зернових. В обмеженні чисельності цих фітофагів значну роль грають агротехнічні прийоми: строки сівби та попередники. Злакові мухи інтенсивніше заселяють посіви озимої пшениці за раннього строку сівби та по колосовому попереднику.

    Необхідно вести постійний моніторинг посівів та при необхідності провести заходи, щодо обмеження чисельності та шкодо чинності шкідливих організмів.

    Всі роботи по захисту посівів необхідно проводити дозволеними до використання препаратами, суворо дотримуючись правил техніки безпеки при роботі з пестицидами та агрохімікатами. До роботи з пестицидами і агрохімікатами допускаються лише особи, які пройшли навчання та мають Допуск (посвідчення) на ринку засобів захисту рослин препаратів сумнівної якості – придбання відповідних засобів необхідно проводити лише у офіційних структурах.