05.02.2020

Голова райдержадміністрації Віталій Лабуш – про пріоритетні напрямки діяльності та перспективи розвитку

Голова Балтської РДА Лабуш Віталій Васильович активно знайомиться з життям Балтського району.

Конструктивні бесіди щодо життя та розвитку району, інших проблем, які потребують вирішення, проходять в рамках робочих зустрічей з керівниками підприємств, установ, організацій, головами сільських рад та громадськими активістами. Під час спілкування очільник району ознайомлюється з проблематикою району, шукає можливі шляхи їх вирішення.

Відвідавши всі сільські ради району, познайомившись з діяльністю всіх закладів соціальної сфери, Віталій Васильович визначив пріоритетні завдання. Серед них: максимальне сприяння в утворенні та початку функціонування ще однієї об’єднаної територіальної громади в Балтському районі – Піщанської (Піщанська, Пужайківська, Шляхівська та Гербінська сільські ради), яка у перспективі має стати ефективною, фінансово спроможною, що дасть можливість на місцях вирішувати всі  питання, що стосуються економічної, соціальної політики.

- Створення сприятливих умов для залучення в економіку району вітчизняних та іноземних інвестицій; проведенні ефективної політики енергозбереження, модернізації об’єктів соціальної сфери   продовженні робіт з ремонту доріг та розвитку інфраструктури; оновленні матеріально-технічної бази закладів освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту; наданні передбачених законодавством допомог учасникам АТО та їх сім’ям; проведенні інвентаризації земельного фонду, покращенню роботи по наданню субсидій та інших соціальних послуг; підтримці аграрного сектору, протипожежних заходах в закладах освіти, зміцненню матеріально-технічної бази шкіл та інше.

На контролі також і питання ремонту доріг. Першочерговою Віталій Васильович бачить саме ремонт дороги Балта-Саврань. Адже це транспортний зв'язок Балтської та майбутньої Піщанської ОТГ, швидкий та зручний доступ соціальних та екстрених служб району (карет швидкої допомоги, пожежників та ін..) до віддалених сіл району. А також враховуючи те, що з 1-го квітня 2020 року Балтська ЦРЛ входить в реформу медичних закладів другого рівня і визначена як опорна лікарня інтенсивного лікування,  - підвіз хворих з Піщанської ОТГ , Савранського та Кодимського районів до Балтської ЦРЛ набуває першочергового значення.

 Також актуальним питанням. Яке сьогодні перебуває на контролі голови РДА є подальша доля Ракулянського ДНЗ. На його функціонування виділяється більше 500 тис. грн. А відвідує садочок 1-2 дитини, зафіксовані часті випадки взагалі відсутності дітей у дошкільному закладі.

Тому одним із запропонованих рішень з цього питання стало винесення питання щодо ліквідації ДНЗ на чергову сесію Балтської районної ради. Дошкільнята з с.Ракулово зможуть відвідувати Пужайківський ДНЗ, де створені належні умови для дітей, заклад забезпечений кваліфікованими педагогічними кадрами. Діти шкільного віку вже підвозяться до Пужайківської школи, яка є опорною.      Голова РДА зустрівся з громадськістю села, батьками, вихователями, депутатами. Обговоривши спільно болюче питання прийшли до висновку, що дошкільну освіту діти Ракулово отримають у Пужайківському НВК-ДНЗ. Також необхідно передбачити придбання шкільного автобуса на Піщанську ОТГ.

Питань та проблем, які потребують втручання голови РДА щодня постає чимало і Віталій Васильович  намагається оперативно на них реагувати та вирішувати.