11.09.2019

Контроль за виплатами соціальних допомог

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації здійснює контроль за правильністю призначення державних соціальних допомог та житлових субсидій, за призначенням (відновленням) виплати внутрішньо переміщеним особам пенсій (щомісячного довічного грошового утримання), довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг, пільг, житлових субсидій (далі – соціальні виплати) за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, фондів загальнообов’язкового соціального страхування, проводить перевірки особових справ для призначення усіх видів державних соціальних допомог, проводить звірку з податковими органами, виписує повідомлення про переплату, організовує та приймає участь у засіданнях комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам в Балтському районі,  районної координаційної ради з питань адресної підтримки малозабезпечених верств населення, районної комісії з питань координації діяльності з надання населенню житлових субсидій та інші заходи.

З травня 2019 року за дорученням Міністерства соціальної політики України проводиться перевірка правильності надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям на основі аналізу розбіжностей під час обміну відомостями із зовнішніми даними.

На даний час завершена перевірка за даними Державної фіскальної служби, про що складено відповідний акт, який передано до Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністрації.

В ході даної перевірки виявлено чотири порушення, що вплинуло на призначення та перерахунок державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Виписано повідомлення про переплату на суму 63,1 тис.грн.

За період з 01.01 по 31.08 2019 року  державними соціальними інспекторами управління соціального захисту населення Балтської райдержадміністрації проведена наступна робота:

- Проведена перевірка фактичного проживання внутрішньо переміщених осіб, по результатам яких складено 210 актів обстеження сім’ї, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги та матеріально-побутових умов проживання, прийнято відповідні рішення.

- Проведена робота по перевірці фактичного проживання пільгової категорії, по результатам яких складено 305 актів обстеження сім’ї, яка звернулася за призначенням соціальної допомоги та матеріально-побутових умов проживання, прийнято відповідні рішення.

- Проведена робота з податковими органами по відповідності доходів заявників та їх сімей, перевірено 1222 особових справ.

- По результатам проведеної контрольно-перевірочної роботи виявлено 71 недостовірна  інформація про доходи громадян про що складені повідомлення про переплату на суму 58095,54 грн. Повернуто до державного бюджету 23228,15 грн.

- Всього перевірено 2204 сім’ї, з метою підтвердження їх прав на призначення допомоги.

Результати контрольно-перевірочної роботи дають позитивні результати ефективного використання і призначення, відповідності вимогам і законності та в подальшому буде продовжено здійснення контролю в цьому напрямку використання бюджетних коштів.