18.12.2018

"Мобільна поліклініка" - перший день роботи у Балтському районі

17 грудня у Балтському районі розпочав роботу медичний проекту «Мобільна поліклініка», який сьогодні проводить прийом громадян у селі Піщана. До складу бригади лікарів «Мобільної поліклініки» входять: кардіолог, офтальмолог, ендокринолог, гінеколог, лікар УЗД, рентгенлаборант. Для встановлення діагнозу за потреби використовується телемедицина. Прийом громадян розпочався з 10.00 години на базі сільської амбулаторії.
У першу чергу діагностику проходять ті пацієнти, які мають направлення сімейного лікаря, обстеження на цьому етапі є безкоштовними, оскільки є частиною програми «Доступна медицина». Найбільше пацієнтів потребували консультацій кардіолога, офтальмолога, загалом сьогодні виконано понад - 20 УЗД обстежень, рентгенлабораторію відвідають близько — 30 громадян. 
У разі встановлення остаточного діагнозу, хворі отримують відповідні рекомендаціі лікаря, направлення на лікування у центральну районну лікарню або обласні медичні заклади. Слід зазначити, що для мешканців сусідніх населених пунктів організовано підвезення пацієнтів - це дасть можливість більшій кількості людей сільської місцевості отримати фахову медичну консультацію.
У будь-якому разі проект розраховано щонайменше на рік, тому мешканці всіх районів Одеської області за потреби ще матимуть нагоду пройти діагностику», — підкреслила директор департаменту охорони здоров’я ОДА Олена Теряєва.
Нагадаємо, що голова Одеської ОДА Максим Степанов ініціював проект «Мобільна поліклініка», що є частиною реформи сільської медицини, старт якій дав Президент України Петро Порошенко. Проект передбачає виявлення найбільш поширених захворювань на ранній стадії та подальше направлення пацієнтів для обстеження та лікування у заклади високоспеціалізованої медичної допомоги. Планується, що протягом першої хвилі оглядів спеціалісти побувають у 75 населених пунктах області і оглянуть близько 20 тисяч сільського населення.