11.09.2018

Міжнародний день чистих берегів

     15 вересня 2018 року відбудеться масштабна екологічна акція  «Міжнародний день чистих берегів» (International Clean Beach Day). Вона проводиться за підтримки Європейського Союзу та інших міжнародних організацій кожного року у треті вихідні вересня і проходить по всьому світу. Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Захід започатковано в 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.

     Наразі проблема засмічення побутовим сміттям річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів. Велика тихоокеанська сміттєва пляма сягає розмірів, які дорівнюють чотирьом площам України. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. З цією метою більшість країн світу долучається до заходу з прибиранням узбереж – Міжнародного дня чистих берегів.  

     Одеське обласне управління водних ресурсів долучається до цієї екологічної акції і вважає за доцільне підтримати ініціативу проведення такого заходу в Балтському районі.

     По території Балтського району протікає 6 річок: Кодима, Тілігул, Савранка, Смолянка, Батіжок, Зозулька загальною протяжністю 142км, а якщо врахувати, що річка має 2 береги, то жителям району необхідно утримувати в належному стані 284км прибережних захисних смуг.

    Багатий Балтський район і штучними водоймами. Так, в районі побудовано 100 ставків, в т.ч. 2 водосховища загальною площею 771,3га водного дзеркала.

     Прибережні захисні полоси та акваторія водних об’єктів, що знаходяться на території Балтського району, також потребують розчистки від накопиченого сміття. З цього приводу звертаємося до Вас та пропонуємо у вересні 2018 року провести екологічну акцію щодо прибирання прибережних захисних смуг уздовж річок та навколо водойм із залученням орендарів ставків, місцевого населення, шкільної та учнівської молоді та проведенням відповідної роз’яснювальної роботи щодо дбайливого ставлення до водних об’єктів.

     Просимо не бути байдужими та приєднатися до заходу!