04.04.2019

Новий вид допомоги – допомога на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях

 З метою покращення матеріального стану багатодітних сімей та створення належних умов виховання дітей у багатодітних сім’ях  Урядом  прийнято  постанову Кабінету Міністрів України  „ Деякі  питання  надання соціальної підтримки багатодітним сім’ям”  від 13.03.2019 року  № 250.

            01.04.2019 року запроваджено додатковий вид соціальних виплат – допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

            Допомога призначається і виплачується громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають в Україні.

Допомога надається  одному з батьків дитини, які постійно  проживають разом з дитиною. Розмір допомоги на дітей, які виховуються в багатодітних сім’ях  становить 1700 гривень щомісячно. Допомога призначається на третю  і кожну наступну  дитину з місяця, в якому було подано заяву з усіма необхідними документами, та виплачується  по місяць досягнення дитиною  6 – річного віку включно. У разі коли в сім’ї  одночасно народилося двоє і більше дітей, внаслідок чого сім’я набула статусу багатодітної, виплата допомоги  здійснюється на кожну таку  дитину.

 Водночас зазначаємо,  що рішенням Уряду збережено право на отримання із 01.04.2019 року допомоги на дітей , які виховуються у багатодітних сім’ях , особам, які звернуться за її призначенням протягом квітня – червня 2019  року.

            Для призначення допомоги органу соціального захисту населення подаються такі документи:

-          паспорт громадянина України;

-          довідка про склад сім’ї, яка засвідчує  постійне проживання дитини з одним з батьків;

-          посвідчення батьків багатодітної сім’ї ;

-          посвідчення дитини  з багатодітної сім’ї;

-          свідоцтво про народження  всіх дітей;

-          заява одного з батьків, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики.

Всі документи подаються заявником особисто, копії з пред’явленням оригіналу.

У сільській місцевості  прийняття заяв з усіма необхідними  документами  для призначення допомоги і передачу  їх органу соціального захисту населення здійснюють  особи, уповноважені виконавчими комітетами сільських  і селищних рад.