22.06.2018

Одеська область отримала понад 70 мільйонів гривень для облаштування перших класів НУШ

В Одеській області на створення освітнього простору у всіх перших класах Нової української школи виділено понад 70 мільйонів гривень. Кошти надійшли з державного бюджету та вже розподілені по районах і ОТГ. Це дозволить закупити необхідні для навчання за оновленою програмою сучасні меблі, комп’ютерне обладнання, мультимедійний контент для вчителів та дидактичні матеріали. Про це стало відомо під час відкритої дискусії «Стан та перспективи реалізації національних реформ в Одеській області».

«Питання модернізації освітнього процесу сьогодні починається з початкової школи. Нова українська школа слугує основою прийнятого Президентом Петром Порошенко Закону "Про освіту", який має нові державні стандарти. Головна мета НУШ – створити школу, в якій буде приємно навчатися. Учні мають отримувати не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті», - наголосив заступник директора Інституту модернізації змісту освіти Міністерства освіти і науки України Юрій Залевський.

Зазначимо, Одеська область першою в Україні підготувала вчителів для НУШ. У пілотному проекті взяли участь 250 студентів, які вже восени почнуть навчати першачків за інтерактивними технологіями викладання. Цьогоріч знання за оновленим стандартом в Одеській області отримуватимуть понад 27 000 учнів у 1300 класах.

Зокрема, під час панельної дискусії експерти обговорили впровадження інклюзивної освіти у навчальних закладах Одеської області. Закон, ухвалений за ініціативи Першої леді України Марини Порошенко, надає дітям з особливими потребами можливість отримувати якісну освіту за місцем проживання. Наразі інклюзивний освітній простір в регіоні об’єднує 108 закладів загальної середньої освіти. У їх складі функціонують 205 класів з інклюзивного навчання, в яких знання отримують 465 учнів. Окрім того, учасники дискусії обговорили  результати реформи децентралізації в освітній сфері, підвищення якості освіти, а також нові підходи у підготовці вчителів.