05.10.2018

Прес-конференція районних фахівців щодо спалаху сибірки та території Одеської області

29 вересня 2018 р. на території с. Міняйлівка Саратського району було зафіксовано захворювання людей на сибірку.

За результатами попереднього вивчення ситуації встановлено, що жителем с.Міняйлівка  проведено самостійний (без відома спеціалістів ветеринарної медицини) забій незареєстрованої тварини, що мала ознаки хвороби, продукти забою на ветеринарно-санітарно експертизу не відправлялись, про підозру у  захворюванні у встановленому порядку – не повідомлялось. Встановлено карантинні обмеження, призупинено обіг тваринної продукції, дезінфікуються пасовища та місця водопою. Ведеться опис усіх сприятливих до даного захворювання тварин. Відкрито кримінальне розслідування.

Відповідно до цього в усіх районах Одеської області посилено виконання профілактичних заходів щодо спалаху сибірки.


 В   Україні ситуація щодо сибірки досить складна, пов'язана з наявністю старих неблагополучних захоронень тварин, що створює постійну потенційну загрозу відносно появи хвороби серед тварин і людей). Боротьба із сибіркою потребує значних коштів на проведення суворих карантинно-обмежувальних та лікувальних заходів у разі виникнення хвороби, щорічних запобіжних щеплень усіх сприйнятливих до неї тварин, організацію ветеринарносанітарних заходів у стаціонарних осередках.

 

 

5 жовтня 2018 р. в Балтській райдержадміністрації було проведено прес-конференцію за участю районних фахівців – лікарів та спеціалістів Держпродспоживслужби, для місцевих засобів масової інформації, з інформацією що таке сибірка, можливі наслідки для людей та тварин у випадку спалаху захворюваності, ознак хвороби та інше.

Розпочинаючи захід заступник голови Балтської РДА Ірина Балагула  підкреслила, що сибірська язва – смертельно небезпечна хвороба для людини. І сьогодні головним завданням, в першу чергу органів влади, є максимально проінформувати людей про цю хворобу, і донести інформацію про її ознаки  і що потрібно робити при перших підозрах на захворювання.

Головний лікар Балтської ЦРЛ Бурлака Олександр Миколайович, начальник  управління Держпродспоживслужби в Балтському  районі Глухов Володимир Васильович та начальник відділу охорони здоров'я Балтської ОТГ Чорний Станіслав Іванович відповідали на питання журналістів. Яких цікавило чи є загроза для Балтського району спалаху хвороби, які перші ознаки та способи лікування, способи передачі та інше?

Необхідно відмітити, що останній зафіксований випадок сибірки у Балтському районі був у 1973 році. І це надзвичайно НЕБЕЗПЕЧНА хвороба. Спори сибірської язви навіть використовують як зброю деякі армії світу.

Облік спалахів сибірки ведеться у Балтському районі з 1928 року. За цей час зафіксовано 50 випадків (з яких за останні 50 років тільки три) практично у всіх населених пунктах району.

Більш детально з цією інформацією можна ознайомитись у інформаційній довідці нижче.

 

Інформаційна довідка про захворювання на СИБІРКУ підготовлена спеціалістами управління Держпродспоживслужби в Балтському  районі