08.04.2019

Презентовано збірник архівних документів «Пам’ять про війну. Архівні сторінки»

Архівним відділом Балтської райдержадміністрації до 75-тої річниці від Дня визволення м.Балти та Балтського району від румуно-німецьких загарбників підготовлений збірник архівних документів «Пам’ять про війну. Архівні сторінки», до якої увійшли хронологічні довідки та спогади очевидців про перебіг воєнних подій та період окупації 1941-1944 років в населених пунктах Балтського району.

Зазначені документи мають регіональне історичне значення та  стали доступними для широкого кола читачів, їх можна використовувати у історико-краєзнавчих дослідженнях.

Опубліковані матеріали містять важливі історичні факти про період окупації міста та населених пунктів Балтського району: дату та час початку окупації та визволення, кількість та прізвища загиблих місцевих жителів, місця їх захоронення, кількість знищених будинків, споруд, сільськогосподарського приладдя, скота та птиці, суми нанесених збитків тощо.

За допомогою архівних документів можна не тільки відтворити картину історії, а й зрозуміти особливий характер наших земляків, які не тільки відчули себе причетними до трагічних випробувань, а й довели свою високу моральну відданість Вітчизні, людяність і незламність. 

Запропоноване видання - привід віддати належну шану не тільки воїнам, що піднялись на бій  з фашизмом, а й усім тим, хто зробив свій внесок у Перемогу, працюючи на заводах і фабриках, в державних установах, на ланах і фермах, хто боровся з ворогом у партизанських загонах і підпіллі, хто не скорився і загинув у концентраційних таборах та гетто.

Збірник був презентований 29 березня 2019 року в КЗ «Балтський історичний музей». 

Брошура видана за рахунок коштів районного бюджету. Тираж збірника становить 300 примірників, які будуть розподілені між бібліотечними закладами, закладами культури, навчальними закладами району та міської об’єднаної територіальної громади, а також передані до КЗ «Балтський історичний музей» та районної ради ветеранів.