31.07.2018

Протидія торгівлі людьми

30 ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРОТИДІЇ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Торгівля людьми – одна з найбільш актуальних проблем сучасності. Жертвами сучасних форм рабства в усьому світі щорічно стають мільйони людей. Економічні причини змушують шукати роботу за кордоном або в різних регіонах своєї країни.

30 липня відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, з нагоди якого за ініціативи Міністерства соціальної політики України та міжнародної організації з міграції буде проводитися загальнонаціональна інформаційна кампанія, метою якої є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища, боротьбу із злочинцями та злочинними угрупованнями, що задіяні в цій кримінальній діяльності, наданні підтримки і допомоги потерпілим та профілактичної роботи.

Протягом І півріччя 2018 року Мінсоцполітики встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 112 громадянам України. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, такий статус встановлено лише 102 особам.

Протягом І півріччя 2018 року Мінсоцполітики виявлено більше осіб, які постраждали від сексуальної експлуатації (51 особа), порівняно з 2017 роком – 46 осіб, 14 особам встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. З них 7 - жінок та 7 – чоловіків; 7- сексуальна експлуатація і 7 – трудова. Всі постраждалі є громадянами України.

У Балтському районі з 23.07.2018 року по 06.08.2018 року буде проведено інформаційно-просвітницькі акції, спрямовані на підвищення рівня обізнаності громадян про проблему торгівлі людьми, та надання інформації про шляхи отримання допомоги. Розробка Мінсоцполітики загального слогану «ПротиДій торгівлі людьми» окреслює проблему торгівлі людьми в Україні та закликає до конкретних кроків у боротьбі з такою проблемою.

Особи, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми, мають право звернутися до відповідального підрозділу місцевої державної адміністрації (у Балтському районі це управління соціального захисту населення) з заявою про встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та до органів внутрішніх справ щодо захисту прав і свобод.

Телефон Національної «гарячої» лінії з протидії торгівлі людьми 0800505501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів у межах України або 527 безкоштовно з мобільного.