29.07.2019

Сигналізаційне повідомлення розвитку бавовникової совки

Спостереженнями відмічено заселення і пошкодження посівів кукурудзи та соняшнику гусеницями бавовникової совки ІІ покоління.

Гусінь бавовникової совки ІІ покоління живиться переважно генеративними органами рослин: пошкоджують нитки качанів, зерна кукурудзи. Особливо небезпечні ушкодження  качанів кукурудзи на початку цвітіння гусеницями  старших віків, що може привести до формування неповних качанів. Найбільша шкідливість гусениць бавовняної совки відзначається під час наливу зерна в качані. Пошкоджені совкою рослини вражаються більшою мірою грибними захворюваннями: пухирчатою сажкою  і фузаріозом качанів.

На рослинах  соняшнику гусениці бавовняної совки живляться як на листках, скелетуючи їх, так і на кошиках.

Рекомендовано постійно проводити  моніторинг за посівами для недопущення масового розповсюдження шкідників. За наявності 18 % рослин з яйцекладками або 6-8 % рослин з гусеницями бавовникової совки  I-II – віків застосовують інсектициди рекомендовані «Переліком пестицидів…2018 р.».

Із біологічних заходів захисту застосовують дворазовий випуск совочної форми трихограми на початку – в період масового відкладання яєць метеликами по 50-100 тис. самиць на гектар з розрахунку одна самиця на 10 яєць шкідника. У разі розтягнутого відкладання яєць фітофагом практикують додатковий (третій) випуск трихограми через 5-7 днів після другого.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися регламентів застосування пестицидів, діючих Державних санітарних правил «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві»  та правил техніки безпеки.