28.09.2020

Спільне позачергове засідання комісій з питань ТЕБ та НС, щодо заходів адаптивного карантину

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ № 24
спільного позачергового засідання комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Балтської районної державної адміністрації та Балтської міської ради від 28 вересня 2020 року

Головували: Заступник голови Балтської районної державної адміністрації, перший заступник голови комісії ТЕБ та НС райдержадміністрації Тисячна О. А.

Міський голова, голова комісії ТЕБ та НС міської ради Мазур С. С.

Присутні: члени комісії (за окремим списком)

Про заходи адаптивного карантину, спричиненого коронавірусом SARS-CoV-2, на території Балтської об’єднаної територіальної громади та Балтського району.

Відповідно до статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COV1D-2019, спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2" (зі змінами), на підставі протокольних рішень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій "Про встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 від 24.09.2020 року № 33 та комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації "Про встановлення рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19 та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території області" від 25.09. 2020 року № 42, з метою запобігання поширенню на території Балтської об’єднаної територіальної громади та Балтського району гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, беручи до уваги що на території Балтської об’єднаної територіальної громади та Балтського району встановлено "жовтий" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, комісії

ВИРІШИЛИ:

1. Заборонити на території Балтської об’єднаної територіальної громади та Балтського району:

- перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно;

- перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, без посвідчення про взяття на облік бездомної особи довідки про звернення за захистом в Україні;

- самовільно залишати місця самоізоляції, обсервації;

- проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території (якщо захід проводиться на відкритому повітрі), а також діяльність кінотеатрів та закладів культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі.

Організатор заходу є відповідальним за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу із розміщенням учасників стоячи;

- здійснення регулярних та нерегулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом, зокрема перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, у міському, приміському, міжміському, внутрішньообласному та міжобласному сполученні, в кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначена в реєстраційних документах на цей транспортний засіб.

Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, та здійснює контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок пасажирами під час перевезення, у тому числі виготовлених самостійно;

- проведення дискотек, робота розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо);

- відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більше ніж 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти.

- відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, ветерани війни і праці, особи з інвалідністю, особи із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, установ і закладів, що надають соціальні послуги сім'ям/особам, які перебувають у складних життєвих обставинах, крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово);

- роботу після 24-ї та до 7-ї години суб'єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень вдень на винос.

2. Відділу освіти міської ради (Кулик П. Я.), КУ " Балтський районний центр із обслуговування закладів освіти Балтської районної ради" (Цегельна Н.В.), керівникам закладів освіти, які розташовані на території Балтської об’єднаної територіальної громади та Балтського району при організації освітнього процесу продовжити виконання протиепідемічних заходів у закладах освіти на період дії карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.08.2020 року № 50.

3. Керівникам та власникам закладів дошкільної освітирозташованих на території Балтської об’єднаної територіальної громади та Балтського району забезпечити виконанняТимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину в зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 року № 55.

4. Завідуючому Балтського територіального відокремленого спеціалізованого відділення Північного центру професійної освіти Рибицькому А. С., директору комунального закладу "Балтський педагогічний коледж" Іваннікову С. І. продовжити виконання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в гуртожитках в період карантину в зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 04.08.2020 року № 48.

5. Керівникам закладів фізичної культури і спорту, фітнес-центрів забезпечити дотримання вимог щодо організації діяльності у період карантину та дотримання Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у деяких закладах фізичної культури і спорту на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COV1D-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 18.09.2020 № 54.

6. Суб'єктам господарювання усіх форм власності, які розташовані на території Балтської об’єднаної територіальної громади та Балтського району, забезпечити неухильне виконання тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при здійснені дозволених видів діяльності на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановами Головного державного санітарного лікаря України.

7. Директору Балтського підприємства ринкових послуг "Ринок" Анастасову О. П., директору ринку СФГ "Прогрес" Пиріжку В. Р. продовжити інформування відвідувачів ринків щодо дотримання карантинних заходів та необхідності виконання посилених протиепідемічних заходів і санітарних норм, визначених постановами Кабінету Міністрів України та Головного державного санітарного лікаря України.

8. Головам сільських рад, старостам старостинських округів:

8.1. Забезпечити виконання карантинних заходів на підконтрольних територіях у відповідності з постановою Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COV1D-2019, спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2" (зі змінами), спільних протокольних рішень комісій з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Балтської районної державної адміністрації та Балтської міської ради.

8.2. Продовжити роз’яснювальну роботу серед населення, у тому числі у засобах масової інформації, щодо дотримання карантинних заходів та необхідності виконання посилених протиепідемічних заходів і санітарних норм, визначених постановами Кабінету Міністрів України та Головного державного санітарного лікаря України.

9. Балтському міжрайонному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області (Глухов В. В.) на період проведення карантинних заходів забезпечити здійснення держнагляду у сфері санітарного законодавства за дотриманням суб'єктами господарювання, закладами освіти тимчасових рекомендацій, затверджених постановами Головного державного санітарного лікаря України щодо організації протиепідемічних заходів на період карантину у зв'язку з поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-2019, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

10. Балтському ВП ГУНП в Одеській області (Байов О. О.) продовжити здійснення контролю:

10.1. За дотриманням режиму самоізоляції осіб (контактні та хворі, які перебувають на амбулаторному лікуванні).

10.2. За дотриманням карантинних заходів у закладах громадського харчування (ресторанів, кафе, тощо), магазинах, інших об’єктів з масовим перебуванням людей.

10.3. За дотриманням суб'єктами господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетеріїв, буфетів тощо) заборони роботи після 24-ї та до 7-ї години.

10.4. За дотриманням протиепідемічних заходів при перевезенні пасажирів на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, у міському, приміському сполученні.

11. Балтському міжрайонному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області (Глухов В. В.) спільно з сектором з питань управління персоналом апарату райдержадміністрації, сектором інформаційної політики міської ради (Рибицька А. В.) продовжити роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання карантинних заходів та необхідності виконання посилених протиепідемічних заходів і санітарних норм, визначених постановами.

12. Сектору з питань управління персоналом апарату райдержадміністрації, сектору інформаційної політики міської ради (Рибицька А. В.) забезпечити доведення населенню постанов Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року № 641 "Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COV1D-2019, спричиненої коронавірусом SARS- CoV-2" (зі змінами), спільного протокольного рішення комісій з питань ТЕБ і НС Балтської райдержадміністрації та Балтської міської ради від 28.09.2020 року № 24 через веб-сторінки, сайти, в соціальних мережах, на телеканалах, в радіомовних та друкованих засобах масової інформації.

13. Виконання протоколу засідання комісії контролюватимемо особисто.