07.06.2018

Урочистості до Дня журналіста

6 червня в Україні відзначається День журналіста. З цієї нагоди в приміщенні адмінбудинку відбулись урочистості за участю керівництва району та міста та журналістів місцевих друкованих та телевізійних ЗМІ.

Балтщина в певному розумінні дещо унікальна, в порівнянні з іншими районами області, в частині кількості та головне якості тих місцевих ЗМІ, що працюють у нас. Адже якщо інші райони мають в переважній більшості 1-2 місцевих засобів масової інформації, та у нас діє 2 районні газети - «Народна трибуна» та незалежний тижневик «Ваш інтерес», дві місцеві телекомпанії «Балінформкомпанія» та ТРК «Приморя+», радіо «Балта FM» та ціла низка інтернет ЗМІ. І кожен з них має свою історію, своїх читачів ти глядачів та свій характерний стиль роботи та подання інформації.

   

Вітаючи журналістів з професійним святом голова Балтської райдержадміністрації Роман Кацмаза подякував журналістам Балтщини за принциповість і об’єктивність в поданні інформації, за те що вони незважаючи на всі проблеми та перешкоди чесно роблять свою справу, відстоюють принципи справедливості, демократії і законності. Та побажав благополуччя, добробуту, натхнення та подальших творчих злетів!

   

Кращих журналістів було нагороджено грамотами та подяками.

Ветерана журналістської праці, колишнього працівника газети «Народна трибуна» Світлану Кондратюк та журналіста ТРК «Балінформкомпанія» Ольгу Ігнатову відзначено грамотами Балтської міської ради.

   

Журналіста газети «Ваш інтерес» Людмилу Шелих та редактора інтернет-видання «Baltalife.org» Ліану Швецову – грамотами Балтської районної ради.

   

Грамотою Балтської райдержадміністрації нагороджена редактор газети «Народна трибуна» Олена Борейко.

   

А також кожен колектив отримав солодкий подарунок з логотипом своєї компанії від керівництва району та міста.

   

 

І декілька слів про кожен засіб масової інформації що працюють в Балтському районі

газета «Народна трибуна» 

Балтська газета «Народна трибуна» є одним з найстаріших в Україні друкованих видань.  18 лютого неспокійного 1920 року почала виходити газета «Вісті Балтського повітового революційного комітету». До того ж, це була перша в Одеській області і одна з перших в Україні місцева – районна газета, з якої й бере свій початок «Народна трибуна».

Але свою теперішню назву «Народна трибуна» отримала тільки в 1962 році. До цього вона називалась «Вісті Балтського повітового революційного комітету», «Червоне село», «Плуг и молот», «Балтський селянин», «Червоний орач», «За соціалістичну перебудову», «Комунар»

Сьогодні газету очолює досвідчений та талановитий журналіст Олена Борейко. Нелегкі часи діяльності цього видання випали на її долю. Адже сьогодні триває процес реформування газети,  значно скорочений творчий колектив, але ми впевнені, що буде зроблено все можливе, щоб у 2020 році газета «Народна трибуна» гідно зустріне свій 100-літній ювілей.

 

 незалежний тижневик «ВАШ ІНТЕРЕС» 

У 2004 році Таїсія Вікторівна Крисько заснувала в м.Балта незалежний тижневик «Ваш інтерес» (перший випуск вийшов 14 серпня 2004 р.).

Тижневик впевнено зайняв свою «нішу» серед ЗМІ Балтського району та має своїх читачів, які купують та передплачують газету. Про це свідчить той факт, що навіть в цей скрутний час  тираж газети впевнено тримається.

Колектив ніколи не був багаточисленний. Сьогодні співзасновниками та одночасно й журналістами видання є відомі в районі журналісти (доречі, ще й всі вони колишні головні редактори районної газети "Народна трибуна")  Таїсія Вікторівна Крисько, Людмила Хомівна Шелих, Петро Созонович Халаїм.

Основне завдання колективу, яке вони ставлять перед собою – аби ті, хто передплачує або купує газету вдумливо читали  всі матеріали,  а не просто переглядали заголовки.

 

телекомпанія «Балінформкомпанія» 

Регіональна телерадіокомпанія «Балінформкомпанія» успішно працює з осені 1993 року. За цей час заслужила авторитет і повагу жителів міста Балти, Балтського району та інших прилеглих районів.

Сьогодні має 24 години ефірного часу.

Територія впевненого поширення сигналу - м.Балта, Балтський район, м.Подільськ, Подільський район, частково території Любашівського, Ананьївського, Савранського районів.

Керівник Балагула Ігор Мойсеєвич, який підібрав креативний колектив професіоналів, що готує передачі різних жанрів і незмінно високої якості. 

ТРК «Балінформкомпанія» застосовує практику проведення передач у прямому ефірі.

Передачі ТРК «Балінформкомпанія» неодноразово удостоювалися нагород обласних і всеукраїнських телевізійних конкурсів. Телекомпанія, її працівники також мають численні грамоти районного, обласного рівнів. 

 

ТРК «Примор’я+» 

Балтська телерадіокомпанія «Примор’я» також вже тривалий час працює на теренах Балтського району. За цей час також сформувала свій глядацький сегмент і постійно розширює, як свою глядацьку аудиторію, так і цикли передач.

Сьогодні телекомпанія переживає процес певного реформування, але одночасно і розвивається. Так  ще одним напрямком діяльності телекомпанії стало радіо «Балта FM», яке вже надзвичайно популярне у Балтян та жителів району.

Після того, як у компанії змінився власник, телекомпанія запрацювала з новою силою і новим подихом. А запорукою цього є досвідчений та креативний колектив, який не тільки не зменшився, а навпаки поповнився новими кадрами.

 

ІНТЕРНЕТ ЗМІ 

На Балтщині проживає надзвичайно багато талановитих креативних людей і свідченням цього є досить значна кількість інтернет-ЗМІ. Але, напевно, найбільш відомими інтернет ресурс «Baltalife.org» (головний редактор Ліана Швецова). Це видання публікує актуальні інформаційні та фото матеріали з життя району та її мешканців.