26.03.2020

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України

Кабінет Міністрів України запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року.

Режим надзвичайної ситуації — це спеціальний тимчасовий правовий режим, що виникає через порушення нормальних умов життя через аварію, стихійне лихо чи епідемію. В Україні надзвичайну ситуацію запроваджують для посилення координації всіх служб, залучених для протидії поширення коронавірусу. Це посилення охорони громадського порядку, інформування громадян, дезінфекція об’єктів та територій, а також санітарно-гігієнічні протиепідемічні заходи.

За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, дане рішення консолідує зусилля для подолання загрози. Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. Це допоможе більш чітко систематизувати дії органів центральної та місцевої влади.

Також для збільшення результативності на сьогодні Україна працює з міжнародними партнерами. Вже був проведений перший телеміст з китайськими лікарями, які поділилися своїм досвідом. Також разом з Офісом Президента йде робота для збільшення постачання тестів в Україну.

Під час надзвичайної ситуації влада, а передусім — служби цивільного захисту працюватимуть посилено, аби зберегти життя та здоров’я всіх громадян. Режим надзвичайної ситуації не передбачає втручання держави в управління приватними компаніями чи обмеження прав та свобод українців.