12.09.2018

Всеукраїнський вишкіл «Джура – прикордонник»

      Надзвичайно важливим аспектом в становленні та формуванні освідченого, перспективного молодого покоління є національно-патріотичне виховання. Молоді юнаки та дівчата, в серці яких горить полум’я любові до Батьківщини, гордість за приналежність до українського народу, а життєві принципи перекликаються з давніми та мудрими традиціями предків, виростають справжніми патріотами нашої неньки-України. Тож заходи, що сприяють формуванню у молоді патріотизму і духовності, любові до свого народу, його історії, культурних та історичних цінностей, гордості за минуле і сучасне України, необхідні.

     18 серпня на Львівщині, на базі Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби України, завершився Всеукраїнський дитячо-юнацький військово-патріотичний вишкіл Мінмолодьспорту «Джура-Прикордонник». У ньому взяли участь більше 450 осіб з прикордонних районів (18 областей) і районів, через які проходить розмежувальна лінія з окупованими і непідконтрольними районами. Вишкіл об'єднав у єдиному патріотичному пориві молодь Заходу та Сходу. Протягом вишколу з молоддю проводились навчальні стрільби, практичні відпрацювання патрулювання кордону під назвою «Порушники кордону», навчання з орієнтування на місцевості за допомогою компаса, місцевих об’єктів, визначення відстаней, практичні заняття з тактичної медицини, показові виступи кінологів зі службовими собаками, відвідування відділу прикордонної служби «Рава-Руська» та музею навчального центру, демонстрація техніки та озброєння, що перебуває на озброєнні Державної прикордонної служби України та багато іншого. На завершальному етапі була проведена «Теренова гра» - давнє козацьке змагання на швидкість, вправність та силу.

                         

       У наступному, 2019 році, заплановано проведення Всеукраїнського вишколу «Джура-Прикордонник» в місті Ізмаїл Одеської області в кінці червня на початку липня, у формі наметового таборування, неподалік навчального центру Держприкордонслужби, протягом 8-10 днів. 
Традиційно передуватиме Всеукраїнському вишколу «Джура-Прикордонник»  всеукраїнський семінар-тренінг "Український Кордон 2019" в лютому-березні 2019 року, в м. Ізмаїл, з відпрацюванням програми майбутнього вишколу і виїздами на локації. На семінар-тренінг "Український Кордон 2019" буде запрошено по одному представнику від прикордонного району (ОТГ), які влітку супроводжуватимуть команди (рої) на вишкіл. 

      Тож звертаємо увагу молоді Балтського району, що бажає оволодіти необхідними та корисними в подальшому житті навичками, збагатитися новими знаннями, та відвідати цей захід.