10.09.2019

Вулична їжа: як не стати жертвою?

У сучасному світі з його суєтою і поспіхом все більше людей віддають перевагу харчуватися напівфабрикатами або купувати так звану «їжу на винос». Чи замислюємося ми, купуючи і поглинаючи вуличну їжу, наскільки це може бути небезпечно?

Недодержання стандартів безпеки та харчової гігієни може призвести до харчового отруєння .

Харчове отруєння може проявлятися у вигляді нудоти, блювоти або розладу шлунка і доставляти дискомфорт, але також може представляти загрозу для життя. Діти, вагітні жінки та літні люди схильні особливому ризику при харчовому отруєнні.

Тому, незалежно від того, що ви купуєте — гарячі сосиски на автозаправній станції або сендвічі з шинкою і салатом в мінімаркет — ви повинні бути впевнені, що страви, які ви хочете з’їсти, абсолютно безпечні.

 Прості рекомендації, дотримуючись яких можна максимально убезпечить себе від хвороб, пов’язаних з продуктами харчування:

1. Не купувати харчові продукти в місцях стихійної торгівлі, а в торгівельній мережі, звертати увагу на кінцеві терміни придатності.

2. Купувати продукти тільки в магазинах, обладнаними холодильниками.

3. Відмовитись від «підозрілих» продуктів, особливо якщо вони знаходяться на сонці і в жарку погоду, тому що за таких умов продукти псуються за кілька годин і досить швидко стають небезпечними для здоров’я. Також в цілях власної безпеки краще відмовитися від перекусів на ходу їжею з кіосків.

4. Їжа повинна бути захищена від комах, гризунів та інших тварин, так як вони часто є перенощиками патогенних мікроорганізмів, які викликають харчові отруєння.

5. Не вживати немитими овочі і фрукти. Якщо у вас власний город, і ви абсолютно впевнені в його чистоті, не варто грати з долею – сполосніть свій урожай, перш ніж він потрапить на стіл. Куплені продукти варто мити з подвійними зусиллями.

6. Чистота – запорука здоров’я і ворог отруєнь.

7. Мийте руки як мінімум 20 секунд з милом і теплою водою. Особливо ретельно мити руки рекомендується перед прийомом сирих продуктів і після їжі. Також руки треба мити після будь-якого виходу з дому або якщо ви торкалися до сміттєпроводу, на хвилинку вибігали на вулицю, їздили в громадському транспорті.

8. При виникненні перших ознак захворювання (слабкість, головний біль, відсутність апетиту, підвищення температури тіла, нудота, блювання, болі в животі, рідкі випорожнення) обов’язково звертайтеся до лікаря.

 

Сектор економічного розвитку і торгівлі  Балтської РДА