11.04.2019

Щодо необхідності подання декларації про майновий стан та доходи

З 1 січня 2019 року стартувала кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році. В ході кампанії з 1 січня по 30 квітня цього року згідно ст. 67 Конституції України, громадяни зобов’язані виконати свій конституційний обов’язок, задекларувавши доходи, які не були оподатковані у минулому році.

Відповідно до норм Податкового кодексу України, обов’язок щодо подання податкової декларації виникає при отриманні протягом звітного (податкового) року доходів:

- отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, більших ніж встановлені Земельним кодексом України та за умови реалізації такої продукції іншим фізичним особам;

- отриманих від продажу власної продукції тваринництва;

- отриманих орендодавцем при наданні нерухомого/рухомого майна в оренду;

- у вигляді вартості успадкованого майна та подарунків.

Декларація про майновий стан та доходи надається до Центру обслуговування платників за місцем податкової адреси громадянина. Зробити це можна особисто або через уповноважену на це особу, за допомогою пошти чи засобами електронного зв’язку.