06.06.2019

Як проходитиме монетизація пільг?

З 1 жовтня 2019 року стартує монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Одночасно функціонуватимуть дві системи надання пільг – в готівковій та безготівковій формах.

Пільги в безготівковій формі будуть призначені всім пільговикам автоматично. У такій формі пільги призначатимуться так само, як і безготівковій субсидії через «Ощадбанк». Щоб забезпечити виплату пільг у готівковій формі, «Ощадбанк» вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку  персоніфікований облік пільговиків і коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Потім банк  перераховуватиме  кошти на рахунки компаній, що надають комунальні послуги. Це робитиметься на підставі договорів, які мають бути укладені між цими компаніями і «Ощадбанком».

На отримання пільг у безготівковій формі передусім можуть розраховувати літні люди.

Пільги в готівковій формі будуть призначатися всім охочим пільговикам. Для отримання пільг у готівковій формі потрібно особисто звернутися до управління соціального захисту населення та надати відповідну заяву. Управління соціального захисту населення до 25 числа формуватиме реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі та передаватиме  їх до Міністерства соціальної політики. Після цього міністерство має  обробити отримані реєстри і направити їх до «Ощадбанку».

Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх зі свого рахунку у будь-який час.