02.08.2019

Забезпечення державних гарантій у сфері праці та зростання надходжень до державного та місцевого бюджетів

Наповнення державного та місцевого бюджетів – один з безумовних пріоритетів у роботі Балтської районної державної адміністрації. Адже саме від своєчасного та повного наповнення казни залежить виконання всіх соціальних гарантій держави – оновлення медичних закладів, шкіл, дитячих садочків, ремонт доріг та інших закладів соціальної сфери та комунального господарства. За останні два роки завдяки спільній роботі райдержадміністрації та всіх причетних органів та служб району вдалось значно збільшити дохідну частину бюджету району.

1 серпня 2019 року  голова районної державної адміністрації Роман Кацмаза провів чергове засідання районної комісії з питань дотримання законодавства про працю щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати. На комісії заслуховувались суб’єкти господарювання, у яких середня заробітна плата найманих працівників у 2019 році менша чи дорівнює мінімальній заробітній платі.

Засідання мало характер діалогу між органами державної влади та підприємцями, в ході якого обговорювалися проблемні питання кожного представника бізнесу, які заважають в тій чи іншій мірі підвищити заробітну плату своїм найманим працівникам. В результаті, учасники засідання та запрошені дійшли спільного висновку, що розвиток інфраструктури населених пунктів, утримання об’єктів освітньої, культурної та медичної сфер напряму залежить і від органів місцевої влади, і від представників бізнесу, що впроваджують свою діяльність на певних територіях. Підприємці підтвердили свою готовність збільшити надходження до місцевих бюджетів шляхом підвищення заробітної плати своїм працівникам.

Також під час засідання було вирішено продовжувати проведення роз’яснювальної роботи щодо підвищення рівня заробітної плати, недопущення порушення законодавства про працю та в подальшому проводити виїзні засідання у населених пунктах району, з метою детального аналізу ситуації  щодо легалізації зайнятості населення та забезпечення виплати заробітної плати.

Хочемо також застерегти роботодавців: не чекайте перевірок! Якщо маєте неоформлених працівників – оформляйте з ними належним чином трудові відносини. Неоформлений працівник втрачає не лише всі соціальні гарантії, а й страховий стаж. До того ж роботодавець може заплатити чималий штраф – у розмірі 30 мінімальних заробітних плат (більш ніж 125 тис. грн.) за одного неоформленого працівника.